چین سناتورهای آمریکایی روبیو ، کروز و سایر مقامات را در پاسخ به تحریم های سین کیانگ به لیست سیاه قرار می دهد – RT World News

پکن مجازات هایی را برای چندین مقام آمریکایی از جمله سناتورهای حزب جمهوریخواه خشمگین مارکو روبیو و تد کروز اعمال کرده است. چین گفت که این اقدام در پاسخ به تحریم های آمریکا در مورد رفتار اویغورها توسط پکن انجام شده است.

همراه با روبیو و کروز ، لیست سیاه شامل نماینده کریس اسمیت ، نماینده ایالات متحده برای آزادی مذهبی سام براونبک ، و کمیسیون اجرایی کنگره درباره چین است. همه سیاستمداران مجازات شده منتقدان قدرتمند پکن هستند و به دنبال قوانین سخت ضد چینی هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ توضیح داد که این تحریم ها تلافی اقدامات خصمانه قبلی ایالات متحده است. در تاریخ 9 ژوئیه ، وزارت خزانه‌داری آمریکا با استناد به نقل از چند مقام بلندپایه چینی در لیست سیاه قرار گرفت “سوء استفاده های جدی” از اویغورس ، اقلیت قومی مسلمان ساکن منطقه شمال غربی سین کیانگ چین است.

هوآ گفت وضعیت در سین کیانگ است “صرفاً امور داخلی چین” ، و ایالات متحده دارد “نه حق” برای مداخله در آنجا او از واشنگتن خواست تا این موضوع را لغو کند “تصمیم اشتباه” برای تحریم مقامات چینی ، قول می دهد که پکن تلافی می کند بیشتر علیه هرگونه خصومت آمریکا توسط آمریکا.

اخبار مرتبط  ایران علاوه بر ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین را نیز به نمایش می گذارد - RT World News
همچنین در rt.com
تجاوز آمریكا علیه چین برای مقصر دانستن آنچه در هنگ كنگ رخ می دهد – اقتصاددان به Boom Bust RTروابط بین ایالات متحده و چین بویژه در سالهای اخیر پیچیده است. جدا از مسئله اویغور ، مقامات آمریکایی پکن را به نقض حقوق بشر در جریان تظاهرات گسترده ضد دولتی در هنگ کنگ ، قلمرو خودگردان خود چین متهم کردند. چین اصرار داشته است كه آمریكا حق مداخله در امور هنگ كنگ را ندارد و هشدار داد كه برانگیخته اعتراضات از خارج است.

هر دو کشور همچنین مرتباً یکدیگر را به دلیل تحریکات نظامی و تحریک تنش در دریای جنوبی چین متهم می کنند.

سال گذشته ، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده ، شرکت های آمریکایی را که دارای فناوری اطلاعات حساس هستند ، امکان استفاده از محصولات توسط غول مخابراتی چین هواوی را ممنوع اعلام کرد. واشنگتن دولت چین را به استفاده از هواوی برای جاسوسی متهم كرد ، چیزی كه هم این شركت و هم پكن آن را انكار می كنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *