چین سیستم ناوبری ماهواره ای جهانی خود را با GPS ، GLONASS و Galileo رقیب می کند – RT World News

چین اظهار داشت که سیستم ناوبری ماهواره ای جهانی BeiDou-3 اکنون کاملاً عملیاتی و آماده ارائه خدمات موقعیت یابی با دقت بالا در سراسر جهان است. این سیستم قرار است با GPS رقابت کند.

BeiDou-3 پس از اتمام آزمایش ماهواره نهایی در مدارها افتتاح شد و اوایل این هفته به شبکه پیوست. این بدان معنی است که چین اکنون دارای سیستم ناوبری جهانی مستقل خود ، مشابه GPS ، GLONASS روسیه و گالیله اتحادیه اروپا است.

چین از اواسط دهه 1990 BeiDou را توسعه داده است. شبکه آن به تدریج به 35 ماهواره عملیاتی افزایش یافت و آخرین مورد در 23 ژوئن راه اندازی شد.

اخبار مرتبط  ایالات متحده سودان را در ازای پرداخت 335 میلیون دلار به قربانیان حمله تروریستی از لیست حامیان تروریسم خارج می کند - ترامپ - اخبار جهانی RT

https://www.youtube.com/watch؟v=RFyJy6bUjkI

طبق گفته شین هوا ، این سیستم قبلاً در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل و کشاورزی مورد استفاده قرار گرفته است. این خبرگزاری اعلام کرده است که خدمات مستقر در BeiDou در بیش از 100 کشور و منطقه استفاده می شود.
همچنین در rt.com
دیده بان: چین اولین مدار مریخ ، لندر و مریخ نورد مریخ را آغاز کرد که انتظار می رود در ماه فوریه سال آینده به کره زمین برسدفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *