چین علی رغم گزارش رسانه ها مبنی بر پکن 10 سرباز آزاد شده – دستگیری سربازان هندی در درگیری اخیر مرزی را تکذیب کرد – RT World News

پکن این حكم را رد كرده است كه در اوایل این هفته سربازان هندی اسیر شده هنگام درگیری در امتداد مرز بودند. رسانه های هندی ادعا كردند كه تعدادی از ارتش توسط چین آزاد شده است.

چین هنوز هیچ پرسنلی هندی را تصرف نکرده است، “سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه به ژائو لیجیان به خبرنگاران گفت.

در اوایل روز ، تعدادی از رسانه های هندی با استناد به منابع اعلام کردند پکن گروهی از 10 خدمتگزار از جمله افسران را آزاد کرده است. این گزارش پس از گفتگوهای سطح بالا بین ارتش ملل ، آزاد شده و به دهلی نو تحویل داده شده است.

یک دیپلمات هندی بدون نام هندی به News18 گفت ، با این وجود توافق بین دو دولت برای بحث و گفتگو در مورد عموم مردم ، انتخاب سخنان ژائو قابل توضیح است.
همچنین در rt.com
چین 10 سرباز هندی را که در جریان درگیری های مرزی خونین در هیمالیا اسیر شده اند ، باز می گرداند – گزارش هااخبار مرتبط  حزب راست گرای AfD آلمان پیش از معرفی به عنوان گروه افراط گرای "مشکوک" به دادگاه می رود - اخبار جهانی RT

ارتش هند در مورد آزادی اظهار نظر نکرد اما بعداً بیانیه ای را منتشر کرد ، و روشن کرد که هیچ سرباز باقیمانده “در عمل مفقود نشده اند” وجود دارد. مهمتر از آن ، مقامات هندی همچنین انكار كردند كه سربازان این كشور در بازداشت چینی ها بودند.

این گزارش پس از خاموشی مرگبار روز دوشنبه رخ داد که در آن دست کم 20 سرباز هندی کشته شدند. این درگیری ها در یک منطقه مورد مناقشه در شمال کشمیر رخ داده است که ادعا شده هم پکن و هم دهلی نو. چین نیز تلفاتی متحمل شد ، اگرچه پکن افشا نکرد که چه تعداد سرباز جان باختند یا زخمی شدند.

هر دو کشور مقصر تشدید – وخیم ترین دهه ها – بر یکدیگر قرار گرفتند. با این حال ، آنها همچنین تأکید كردند كه برای حل مسئله از طریق مذاكرات باید راه هایی پیدا شود.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *