چین قول یک پاسخ “ضروری” به سفر دریادار آمریکایی به تایوان را می دهد – اخبار RT جهانی

وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه اعلام کرد که پس از سفر غیرمنتظره دریادار ارشد نیروی دریایی ایالات متحده به تایوان در آخر هفته ، پاسخ “لازم” را تحمل خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیان به خبرنگاران گفت که چین “قاطعانه مخالف” هرگونه روابط دیپلماتیک یا نظامی بین مقامات آمریکایی و تایوانی ، از ایالات متحده می خواهد حساسیت مسئله چین و تایوان را کاملاً تشخیص دهد. ژائو هشدار داد که ، بسته به چگونگی اوضاع ، دولت او چنین خواهد کرد “پاسخ مشروع و لازم را بدهید” بدون توضیح اینکه چه اقدام خاصی انجام خواهد شد

به گفته افراد آشنا با اوضاع ، دریاسالار مایکل استودمن ، دریاسالار دو ستاره نیروی دریایی که بر اطلاعات نظامی ایالات متحده در منطقه آسیا و اقیانوسیه نظارت می کند ، افسری است که سفر را انجام داده است. در حالی که پنتاگون از اظهار نظر خودداری کرد ، وزارت خارجه تایوان تأیید کرد که یک مقام آمریکایی روز یکشنبه وارد این کشور شده است.
همچنین در rt.com
تایوان هفته آینده به دلیل آماده سازی دفاع شخصی در میان تنش ها با چین ، ساخت زیردریایی های جدید را آغاز می کنداخبار مرتبط  در صورت حمله هواپیماهای فرانسوی ، هواپیماهای فرانسوی شناور آنکارا را اردوغان هشدار داد که "اگر قیمت کشتی بالا باشد" - "قیمت بالایی" - RT World News

اگر استودمن از این جزیره بازدید کرده باشد ، وی ارشدترین افسر نظامی ایالات متحده است که طی سالهای اخیر در تایپه بوده است.

این آخرین بازدید یک مقام آمریکایی از خاک در چند ماه گذشته است. الكس آذر ، وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریكا در ماه آگوست به تایپه سفر كرد و كیت كراچ معاون وزیر امور خارجه در سپتامبر از پایتخت دیدن كرد. در پاسخ به هر بار بازدید ، هواپیماهای جنگی چین در نزدیکی جزیره تقلا می کردند.

دولت ترامپ در ماه های اخیر با تصویب فروش اسلحه 1.8 میلیارد دلاری به این جزیره و امضای تفاهم نامه مبادلات اقتصادی با چین درمورد موضوع تایوان درگیر شده است. در حالی که تایوان ادعا می کند یک جزیره دموکراتیک و تحت حاکمیت خود است ، پکن معتقد است این جزیره یکی از سرزمین های آن است و با هر اقدامی که این کشور را در تعامل با سایر کشورها ببیند مخالف است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *