چین ماموریت رباتیک را برای انتقال سنگهای ماه به زمین آغاز می کند ، اولین بار پس از 40 سال – RT World News

آژانس فضایی پکن طرحی را برای برداشت سنگها از سطح ماه با یک کاردستی رباتیک و بازگرداندن آنها به زمین آغاز کرده است ، کاری که فقط دو کشور دیگر انجام دادند و آخرین تلاش آن تقریباً 50 سال پیش بود.

مأموریت Chang’e-5 اداره ملی فضایی چین (CNSA) در مرکز پرتاب فضایی Wenchang در یک پرتاب قبل از طلوع در روز دوشنبه منفجر شد ، و این ربات رباتیک پیشرفته و موشک حامل Long March-5 آن را – بزرگترین در نوع خود قرار داد در چین – البته برای ماه. اگر همه چیز بدون مشکل خاموش شود ، هدف این صنعت جمع آوری سنگهای فضایی از ماهواره مشخص شده توسط پاکت و ارسال آنها به خانه به اواسط دسامبر است.

بیشتر بخوانید: هیچ طرف تاریکی از ماه وجود ندارد: اروپا مشتری در تاریکی می درخشد ، و سرنخی از آنچه در زیر سطح یخ زده قرار دارد را ارائه می دهد

علاوه بر جمع آوری مواد ماه برای کمک به دانشمندان در درک ریشه و تاریخ ماه ، این ماموریت همچنین رباتیک چینی را با استفاده از یک کاردستی از راه دور برای گرفتن و ذخیره نمونه های سنگ در آماده سازی کارهای پیچیده تر ، آزمایش می کند.

“این چیزی است که برنامه فضایی چین در آن بسیار خوب است” اندرو جونز ، روزنامه نگار که برنامه فضایی چین را از نزدیک دنبال می کند ، به Verge گفت.

آنها اهداف و اهداف افزایشی را تعیین می کنند و براساس آنچه که به دست آورده اند بنا می كنند و اهداف بلند پروازانه تری را ایجاد می كنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=yfju28QKBWs

اگر مأموریت موفقیت آمیز باشد ، چین سومین کشور در کنار ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی برای جمع آوری مواد از سطح ماه می شود ، آخرین بار توسط مأموریت Luna 24 اتحاد جماهیر شوروی در سال 1976 حاصل شد.

انتظار می رود این فضاپیما با وزنی در حدود 18100 پوند (8200 کیلوگرم) در تاریخ 28 نوامبر به مدار ماه برسد و طی یک یا دو روز احتمالاً هر دو دستگاه فرود و یک وسیله صعود را به مکانی که قبلاً در سطح زمین کشف نشده ارسال می کند. ، اسپیس دات کام گزارش داد. بازه زمانی دقیق مشخص نیست ، زیرا مقامات در پکن برخی از جزئیات این مأموریت را تحت فشار قرار داده اند.

پس از رسیدن به زمین جامد ، ربات یک روز ماه – تقریباً دو هفته در زمین – را صرف جمع آوری حدود چهار پوند سنگ ماه ، خاک و گرد و غبار خواهد کرد ، امیدوارم که از “دمای شدید شبانه که می تواند به الکترونیک آسیب برساند”به گفته کلایو نیل ، یک دانشمند علوم زمین در دانشگاه نوتردام ایندیانا.

اخبار مرتبط  پکن اعلام کرد كه آمریكا با نژادپرستی به طور كاملاً متصل به ILL با نژادپرستی ، پور اعلام كرد كه جورج فلوید تظاهرات شهرهای ایالات متحده را در هم می زند - RT World News

قبل از عزیمت به خانه ، محموله های گرانبها در یک کشتی صعود بارگیری می شوند ، که پس از آن با ماشین اصلی که در مدار منتظر است قرار ملاقات می گذارد ، آنچه که یک هماهنگ کننده تحقیقاتی در آژانس فضایی اروپا (ESA) ، جامپس کارپنتر ، گفت “یک تمرین خوب برای اکتشاف انسان در آینده.” برای چین ، این می تواند به معنای تمرین برای یک مأموریت سرنشین دار ماه باشد که برای سال 2030 تعیین شده است.
همچنین در rt.com
نیروی فضایی ایالات متحده حفاظت از دارایی های بخش خصوصی را پیش بینی می کند ، می گوید تهدیدات روسیه و چین موضع گیری برای جنگ را ضروری می کنداکثر نمونه ها در رصدخانه نجوم ملی آکادمی علوم چین در پکن ذخیره خواهند شد ، هرچند هنوز مشخص نیست که آیا نمونه ای برای محققان خارج از کشور ارسال می شود یا خیر. آژانس فضایی ایالات متحده ، ناسا ، از پکن خواست که اطلاعات خود را با این سازمان به اشتراک بگذارد “جامعه علمی جهانی” در حالی که ESA با پیش بینی اعلام کرد که این کار می تواند صنعت چینی را با شبکه Estrack خود ردیابی کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *