چین محدودیت هایی برای دیپلمات های آمریکایی اعمال می کند – RT World News

وزارت امور خارجه چین اعلام کرد ، پکن محدودیت های متقابل را در مورد دیپلمات های آمریکایی و سایر کارمندان در سفارت و کنسولگری های آمریکا در چین ، از جمله هنگ کنگ اعمال کرده است.

این وزارتخانه در وب سایت خود اعلام کرده است که اخیراً یک یادداشت دیپلماتیک مبنی بر محدودیت های تیت برای تات به واشنگتن ارسال شده است.

این اقدامات پاسخ قانونی و ضروری چین به اقدامات اشتباه ایالات متحده است.

محدودیت در اقدامات “دیپلمات های ارشد و سایر پرسنل” برای ترغیب واشنگتن برای رفع محدودیتهایی که قبلاً در مورد دیپلماتهای چینی در آمریکا اعمال کرده بود ، معرفی شدند “روابط چین و ایالات متحده را مختل کرد” اضافه شد

هفته گذشته ، دولت ترامپ گفت که دیپلمات های چینی از این پس باید قبل از بازدید از پردیس های دانشگاه های آمریکا یا برگزاری برنامه های فرهنگی با حضور بیش از 50 نفر در خارج از محوطه سفارت ، از وزارت امور خارجه ایالات متحده تأیید کنند.

اخبار مرتبط  ترکیه واکسن Sinovac's Covid-19 را برای کارمندان بهداشت و درمان ، با تلقیح بیش از 160،000 در روز ، شروع می کند - RT World News
همچنین در rt.com
پکن با انتقاد از محدودیت های جدید واشنگتن در مورد دیپلمات های چینی “توهم” ، وعده “پاسخ مشروع”این اعلامیه در پی تعطیلی کنسولگری چین در هوستون در ماه ژوئیه صورت گرفت که ایالات متحده آمریکا آن را به جاسوسی متهم کرده است. پیش از این نیز به دیپلمات های چینی دستور داده شده بود كه هرگونه ملاقات با مقامات ایالتی و محلی و همچنین ارتباط با م withسسات آموزشی و پژوهشی را به مقامات آمریكایی اطلاع دهند.

واشنگتن و پکن از ماه ها پیش با افزایش تنش ها در مورد طیف وسیعی از مسائل ، معاملات متقابل دارند.

این اقدامات شامل سرکوب غول مخابرات چینی Huawei در آمریکا و برنامه محبوب پخش ویدیو TikTok در مورد ادعاهای جاسوسی و همچنین حمایت از جنبش های استقلال طلبی در هنگ کنگ و تایوان توسط کاخ سفید است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *