چین موافقت نامه های مربوط به جرم و جنایات هنگ کنگ را با استرالیا ، کانادا و انگلیس به دلیل “سیاسی کردن همکاری قضایی” به پایان رساند – RT World News

وزارت امور خارجه چین می گوید ، پکن موافقت نامه های جنایات هنگ کنگ با انگلیس ، کانادا و استرالیا را به حالت تعلیق درآورد ، زیرا آنها با متوقف کردن معاهدات استرداد خود با هنگ کنگ ، “مشارکت قضایی را سیاسی می کنند”.

“عمل اشتباه” گرفته شده توسط سه کشور در رابطه با هنگ کنگ است “صدمه جدی” سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ Wenbin ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت ، به نقل از Straits Times. پکن در پاسخ به پایان دادن به همکاری متقابل خود برای امور جنایی است.
همچنین در rt.com
“ریاکاری به طور کامل در معرض دید” است: چین در استرالیا به دلیل قوانین جدید ویزا برای هنگ کنگ و تعلیق معاهده استرداد مشکوک شدوی استرالیا ، کانادا و انگلیس را به این کار متهم کرد “دخالت ناخوشایند در امور داخلی چین” ، و استفاده از قانون امنیتی جدید هنگ کنگ بهانه ای برای آن است “یک جانبه” تعلیق معاهده را اعلام کنید.

قانون امنیت ملی هنگ کنگ به دلیل تهدید وضعیت ویژه خودمختار مستعمره انگلیس از سرزمین اصلی چین مورد انتقاد قرار گرفته است. این اعتراضات تحت حمایت غربی ها هنگامی که در اواخر ماه ژوئن شروع به کار کرد ، آغاز شد و از آن برای دستگیری تظاهرکنندگان استفاده شده است.

اخبار مرتبط  بیش از 2 میلیون آلوده به Covid-19 در اروپا - AFP tally
همچنین در rt.com
انگلستان ترتیب استرداد با هنگ کنگ را “بلافاصله و به طور نامحدود” براساس قانون جدید امنیت ملی متوقف می کندوانگ گفت که پکن حق پاسخگویی به نیوزیلند را دارد ، که اعلام کرد که این نیز معاهده استرداد خود با هنگ کنگ روز سه‌شنبه است. براساس معاهدات ، كشورهاي شريك توافق كردند تا افراد تحت تعقيب جنايت را در كشور خود تبعيد كنند.

پکن “از نیوزیلند می خواهد كه بلافاصله مرتكب اشتباه خود شود و همه نوع مداخلات را در امور هنگ كنگ و امور داخلی چین متوقف كند ،” وانگ گفت

سفارت چین در نیوزلند اعلام کرد که این تصمیم گرفته شده است “دخالت ناخوشایند” در تجارت داخلی چین ، و “نقض جدی قوانین بین المللی”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *