چین می گوید روابط چین و آمریکا به پاکسازی مین ، ساخت پل و تعمیر جاده احتیاج دارد – RT World News

وزارت خارجه چین از تأکید بر وحدت و شفابخشی در سخنرانی تحلیف رئیس جمهور بایدن استقبال کرده است ، اما هشدار داد که برای اصلاح روابط چین و آمریکا باید کار قابل توجهی انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، هوآ چونیینگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار امیدواری کرد که پس از تماشای سخنرانی تحلیف رئیس جمهور جو بایدن ، روابط بین پکن و واشنگتن بهبود یابد.

“چند سال گذشته به ویژه دشوار بوده است. من فکر می کنم ، پس از تجربه اوقات بسیار دشوار و خارق العاده ، مردم چین و ایالات متحده شایسته آینده بهتری هستند. “ هوآ اظهار داشت.

سخنگوی برجسته ، چالش های برجای مانده از دولت ترامپ را برجسته و مایک پمپئو ، وزیر خارجه پیشین آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.

در چند سال گذشته ، دولت ترامپ ، به ویژه پمپئو ، مین های زیادی در روابط چین و آمریکا ریخته است که باید پاکسازی شوند ، پل های زیادی را که نیاز به بازسازی دارند ، سوزانده و جاده های زیادی را که اکنون نیاز به تعمیر دارند ، تخریب کرده است.

“تا زمانی که تصمیم خود را تعیین کنید ، همه چیز ممکن است. من معتقدم که با تلاش مشترک هر دو طرف ، فرشتگان خوب در روابط چین و آمریکا مطمئناً نیروهای شیطانی را شکست خواهند داد. “ هوا افزود.

اخبار مرتبط  رسانه های اجتماعی ترس از گم شدن را افزایش می دهند و افراد در هر سنی تحت تأثیر قرار می گیرند - RT World News
همچنین در rt.com
جانشین پمپئو گفت: ترامپ حق داشت که با چین سختگیر باشد زیرا پکن “دروغ” واشنگتن درباره سرکوب اویغور را رد می کندروز سه شنبه ، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه بایدن ، در سخنرانی خود در کنگره گفت که وی از موضع تند ترامپ در قبال چین حمایت می کند ، با اشاره به قصد پکن برای تبدیل شدن به قدرت برتر جهان و تضعیف منافع آمریکا.

روابط ایالات متحده و چین طی ماه های گذشته با تشدید مبارزات خود علیه نفوذ چین ، بیش از پیش متشنج شده است.

در ماه های اخیر ، دولت ترامپ تحریم های ضد چین متعددی را وارد کرده ، شرکت های چینی را در لیست سیاه قرار داده و از نظر پکن ، در منافع داخلی خود در هنگ کنگ ، تایوان ، سین کیانگ و دریای چین جنوبی دخالت کرده است.

بلینکن همچنین گفت که با انتقادات پمپئو در مورد رفتار چینی ها با شهروندان اقلیت موافق است.

“واداشتن مردان ، زنان و کودکان به اردوگاه های کار اجباری ، تلاش در واقع تربیت مجدد آنها برای پیروی از ایدئولوژی حزب کمونیست چین – همه اینها بیانگر تلاش برای نسل کشی است” Blinken اظهار داشت.

چین روز چهارشنبه این اتهامات را رد کرد “دروغ های ظالمانه” و “سم”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *