چین می گوید پس از ارسال 2 کشتی جنگی ایالات متحده از طریق تنگه تایوان ، آمادگی پاسخگویی به همه تهدیدها را دارد – اخبار جهانی RT

پکن پس از آنکه دو ناوشکن هدایت شونده موشکی روز پنجشنبه از طریق تنگه تایوان عبور کردند ، سیزدهمین مأموریت از طریق آبراه مورد مناقشه امسال ، واشنگتن را مورد انتقاد قرار داد و به روابط پریشان ایالات متحده و چین افزود.

ناوهای USS جان اس. مک کین و ناو آمریکایی کرتیس ویلبر “حمل و نقل معمول تنگه تایوان” در 31 دسامبر ، نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای گفت ، ادعا می کند که این تمرین مطابق با قوانین بین المللی است.

اما این تمرین با عصبانیت پکن روبرو شد ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، وانگ ونبین ، در جریان یک جلسing خبری منظم گفت: “کشتی های جنگی ایالات متحده بارها قدرت خود را در تنگه تایوان به رخ کشیده و مشکلات را برانگیخته و دامن زده اند.”
همچنین در rt.com
عصبانیت آمریکا در قبال معامله سرمایه گذاری چین و اروپا نشان می دهد که آنها چقدر پراکنده و منزوی هستند. مشخص است که چه کسی برنده بزرگ سال 2020 بوده استاو ایالات متحده را متهم کرد “ارسال سیگنال های اشتباه” به نیروهای استقلال تایوان و “به طور جدی صلح را به خطر می اندازد ،” اضافه كرد كه چين همچنان در حالت آماده باش خواهد بود ، “آماده پاسخگویی به همه تهدیدها و تحریکات است.”

سخنان وی پس از محکومیت روز دوشنبه قوانین پکن در حمایت از تبت و تایوان از سوی پکن و همچنین درخواست سفارت برای آزادی 12 فعال هنگ کنگی صورت گرفت که در تلاش برای فرار به تایوان توسط مقامات چین بازداشت شدند.

اخبار مرتبط  کارگر صلیب سرخ بین المللی در حمله به فرودگاه یمن کشته شد ، 2 نفر مفقود شدند - اخبار جهانی RT

کمتر از دو هفته پیش ، پکن ناو هواپیمابر شاندونگ خود را از طریق تنگه تایوان ، با همراهی شش ناو جنگی و هشت هواپیما ، در واکنش آشکار به تحرکات ناوشکن USS Mustin ناوگان نیروی دریایی آمریکا ، که یک روز قبل از طریق آبراه عبور کرده بود ، ارسال کرد.
همچنین در rt.com
ایالات متحده باید از مداخله هنگ کنگ ، تایوان و تبت در امور داخلی چین – پکن استفاده کندایالات متحده قبلاً با فروش جنگنده ها و موشك های ضد كشتی به جزیره تایوان ، خشم چین را به خود جلب كرد ، كه پكن آن را قلمرو چین می داند كه روزی به سرزمین اصلی پیوست.

تایوان در میان نقاط مهمی است که شاهد افزایش تنش بین ایالات متحده و چین تحت دولت ترامپ بوده است ، در حالی که دو کشور همچنین در مورد مسائل تجاری ، اتهامات نقض حقوق بشر و بیماری همه گیر Covid-19 اختلاف نظر داشته اند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *