چین هند را به نقض مرزهای این کشور متهم كرد و از آن خواست كه نیروها را پس بگیرد – RT World News

پکن گزارش یک حادثه مرزی جدید با هند در منطقه مورد مناقشه آکسای چین ، دهلی نو را متهم به ورود به خاک چین در روز دوشنبه. ارتش چین هشدار داد که برای هر سناریوی احتمالی آماده می شود.

سرهنگ ژانگ شولی ، سخنگوی ارتش آزادیبخش مردم (PLA) در بیانیه ای گفت: سربازان هندی قول خود را داده اند و دوباره از مرز چین تجاوز کرده اند.

این مقام رسمی از هند خواست تا نیروهای خود را از منطقه تحت کنترل چین و “کنترل” آنها را برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده. وی هشدار داد كه ارتش چین تمام اقدامات لازم برای مقابله با اوضاع را انجام می دهد و آماده دفاع از استقلال چین است.
همچنین در rt.com
“حرکات تحریک آمیز”: هند چین را مورد انتقاد قرار می دهد ، زیرا وقایع مرزی تازه در آخر هفته را نشان می دهداین بیانیه چند ساعت پس از آنكه دهلی نو حادثه مرزی قبلی را به صحنه آورد ، چین را به انجام اتهام متهم كرد “جنبش های تحریک آمیز نظامی” در منطقه و عبور از مرز در آخر هفته.

این دو کشور مدت هاست که اختلاف نظر در مورد مرز مورد مناقشه در منطقه کوهستانی با جمعیت کمبود بنام Aksai Chin در چین و شرق لاداخ در هند دارند. این اختلاف بارها منجر به درگیری بین سربازان هندی و چینی مستقر در منطقه شده است.

اخبار مرتبط  پومپئو پس از تأخیر در وضعیت دریافتی ناظر به وضعیت تایوان ، وضعیت WHO را به دلیل طرفداری از چین متهم کرد - RT World News

آخرین تشدید جدی در منطقه در ماه ژوئن رخ داد ، زمانی که نیروهای رقیب درگیر درگیری شدید و کشنده ای شدند. بر اساس گزارش رسانه ها ، این سربازان برای حمله به یکدیگر از سلاح های خانگی خام استفاده کردند ، زیرا طبق توافق نامه دو کشور اسلحه گرم حمل نمی کنند.
همچنین در rt.com
هند با افزایش تنش ها بر سر اختلافات مرزی ، شرکت های چینی را از پروژه های جاده ای منع می کندبعداً ارتش هند اعتراف كرد كه حداقل 20 سرباز در درگیری جان خود را از دست داده اند و علت این حادثه را مقصر چین دانستند. پکن ، به نوبه خود ، دهلی نو را به تحریک این حادثه متهم کرد ، اما در مورد تلفات خود همچنان کوبیده بود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *