چین هنگام بازدید مقامات آمریکایی از تایوان هشدار داده و مانورهای نظامی را برگزار می کند – اخبار جهانی RT

پکن در نزدیکی تنگه تایوان تمرینات نظامی را آغاز کرده است. این تمرینات همزمان با اجلاس سطح بالا در تایپه با حضور یک مقام ارشد آمریکایی برگزار می شود که چین آن را تحریک آمیز خواند.

وزارت دفاع چین روز جمعه گفت که فرماندهی تئاتر شرقی ارتش آزادیبخش خلق در حال انجام تمرینات ما در منطقه است ، اما جزئیات عملیات را ارائه نداد.

سخنگوی وزارتخانه ، رن گووکیانگ ، این تمرینات را چنین توصیف کرد “اقدام معقول” نشانه رفته به طرف “محافظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی”.

رن با اشاره به سفر كیت كراچ ، معاون وزیر امور اقتصادی آمریكا به تایوان ، ادعا كرد كه واشنگتن و تایپه مقصر هستند “تبانی” و “غالباً ایجاد آشفتگی می کند.” وی افزود که تلاش غیرعاقلانه است “از تایوان برای کنترل چین استفاده کنید” هشدار که “کسانی که با آتش بازی می کنند می سوزند.”

کراچ قرار است روز جمعه با رئیس جمهور تایوان ، تسای اینگ ون دیدار کند. این دیدار در پی سفر ماه گذشته الکس آذر وزیر بهداشت ، عالی ترین مقام آمریکایی است که طی چهار دهه گذشته به این جزیره آمده است.

اخبار مرتبط  هواپیمای جنگنده MiG-21 صربستان در حین پرواز عادی در حوالی روستا سقوط می کند ، گفته می شود 1 خلبان کشته و 1 مفقود شده است - RT World News
همچنین در rt.com
چین تهدید می کند که “قبل از سفر مقام رسمی آمریكا به تایوان” پاسخ لازم را خواهد دادرسانه های محلی گزارش دادند که جت های نیروی هوایی تایوان بیش از دوازده بار در ساعات اولیه روز جمعه تقلا کردند ، گفته می شود برای مقابله با مانورهایی که توسط جنگنده های چینی انجام می شود.

روابط فزاینده واشنگتن با تایوان ، که پکن ادعا می کند حاکمیت بر آن است ، عامل مهمی در وخامت روابط ایالات متحده و چین بوده است. واشنگتن روابط دیپلماتیک رسمی با این جزیره ندارد ، اما همچنان به احترام قانون روابط تایوان در سال 1979 برای کمک به تایوان در دفاع از خود ادامه می دهد و به عنوان تأمین کننده اصلی اسلحه تایوان عمل می کند.

چین بارها و بارها از واشنگتن خواسته است كه بلندپروازی های سیاسی و نظامی خود را در منطقه رها كند و هشدار داد كه موضع خصمانه ایالات متحده می تواند منجر به فاجعه شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *