چین وعده داده است “اقدامات مناسب و لازم” را در پاسخ به برنامه های آمریکا برای فروش موشک های هارپون به تایوان – RT World News

پکن قول داده است که پس از تصویب قرارداد دیگر فروش تسلیحات ساخت آمریکا به تایوان ، واشنگتن تلافی کند. چین قبلاً بوئینگ و لاکهید مارتین را به دلیل تجارت اسلحه با تایپه در اوایل این هفته تحریم کرده بود.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین به خبرنگاران گفت فروش اسلحه به تایوان “اصل” یک چین “را نقض کنید” و “به روابط چین و ایالات متحده و صلح و ثبات در تنگه تایوان آسیب جدی وارد می کند.”

چین اقدامات صحیح و لازم را برای حفاظت قاطعانه از حاکمیت ملی و منافع امنیتی خود انجام خواهد داد.

روز دوشنبه ، وزارت امور خارجه ایالات متحده مجاز به فروش بالقوه 100 سیستم دفاع ساحلی هارپون به ارزش حدود 2.4 میلیارد دلار به تایپه شد و گفت که امنیت تایوان را در نظر می گیرد “مرکزی” به امنیت منطقه گسترده تر هند و اقیانوس آرام. وزارت دفاع تایوان با استقبال از این خبر ، اظهار داشت كه ایالات متحده آمریكا است “فعالانه کمک” در تقویت دفاع کشور جزیره.

اخبار مرتبط  کیم کره شمالی در خلال گزارش قطار خود که در تفرجگاه ساحلی مشاهده شده است - کارگران ساختمانی کره شمالی ارسال می کند - RT World News

تصویب معامله تسلیحاتی دیگری پس از آن صورت می گیرد که دولت ایالات متحده به طور جداگانه اجازه فروش سلاح به ارزش 1.8 میلیارد دلار به تایوان از جمله 135 موشك كروز با هدایت دقیق را صادر كرد. پکن با درج لیست سیاه تولیدکنندگان بزرگ سلاح های آمریکایی بوئینگ ، لاکهید مارتین و ریتون به همراه چندین فرد و نهاد آمریکایی دیگر که به تجارت اسلحه با تایوان مرتبط بودند ، پاسخ داد.
همچنین در rt.com
تحریم های جدید چین علیه شرکت های دفاعی آمریکایی می تواند خسارت بزرگی به ارتش ایالات متحده وارد کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *