چین پرتاب بسیار مخفیانه “سفینه تجربی قابل استفاده مجدد” – RT World News را انجام می دهد

رسانه های دولتی گزارش دادند که چین روز جمعه یک “فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد” را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. این ماموریت مملو از رمز و راز بود ، به طوری که گفته می شود افرادی که در این رویداد حضور داشتند فیلمبرداری یا حتی بحث درباره آن را ممنوع کردند.

خبرگزاری شین هوا گزارش داد: این فضاپیما توسط یک موشک Long March-2F به مدار تحویل داده شد که از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی کشور منفجر شد.

سخت افزار مرموز “فن آوری های قابل استفاده مجدد را در طول پرواز خود آزمایش خواهد کرد” گفت ، با اشاره به اینکه اهداف این پروژه صلح آمیز بوده است. آژانس گزارش داد ، پس از گذراندن مدت زمان نامعلوم در مدار ، فضاپیما به زمین برمی گردد و در یک مکان برنامه ریزی شده در چین قرار می گیرد.

مقامات چینی ظاهراً تلاش زیادی برای مخفی نگه داشتن این مأموریت انجام داده اند. یک نسخه از یادداشت رسمی در شبکه های اجتماعی چین منتشر شد ، و به کارمندان و مهمانان هنگام راه اندازی دستور می داد از آن فیلمبرداری نکنند و یا در مورد آن بحث نکنند.

“تمام واحدها باید آموزش امنیت پرسنل و مدیریت پرسنل را در حین انجام مأموریت ها تقویت کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه اسرار وجود ندارد.” سند خوانده شده

اخبار مرتبط  رهبر هنگ کنگ از قدرتهای اضطراری برای به تعویق انداختن انتخابات قانونگذاری برای یک سال استفاده می کند - RT World News
همچنین در rt.com
چرا ایالات متحده واقعاً روسیه و چین را به تسلیحات فضایی متهم می کندیک منبع نظامی صحت این یادداشت را برای روزنامه South China Morning Post تأیید کرد.

“اولین موارد زیادی در این پرتاب وجود دارد. فضاپیما جدید است ، روش پرتاب نیز متفاوت است. به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنیم که امنیت بیشتری وجود دارد. “ او گفت.

این مقام ناشناس از افشای هرگونه اطلاعات در مورد فضاپیمای چینی خودداری کرد و فقط به خبرنگاران توصیه کرد “نگاهی به X-37B ایالات متحده بیندازید.”

ارتش آمریكا برای آزمایش فناوریهای فضایی قابل استفاده مجدد از بوئینگ X-37 یا Orbital Test Vehicle (OTV) استفاده می كند. این کشتی بدون سرنشین توسط یک موشک حامل به مدار می آید و سپس به زمین برمی گردد و مانند هواپیمای فضایی در میدان هوایی فرود می آید. X-37B از سال 2010 شش ماموریت انجام داده است ، آخرین ماموریت در ماه مه.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *