چین پس از حذف نامگذاری گروه افراطی اسلامی ، ایالات متحده را به دلیل “سفیدکاری” سازمانهای تروریستی محکوم کرد – RT World News

پکن از ایالات متحده خواسته است تا تصمیم خود در مورد حذف جنبش اسلامی ترکستان شرقی از لیست سازمان های تروریستی خود را لغو کند ، واشنگتن را به “سفیدکاری” گروه های مبارز متهم کرد.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه در یک جلسه مطبوعاتی صحبت کرد “چین از تصمیم ایالات متحده ابراز تأسف و مخالفت جدی می کند” جنبش اسلامی ترکستان شرقی (ETIM) را از لیست گروههای تروریستی تعیین شده خارج کند.

وی با خواستار مخالفت با تصمیم خود ، وی به شدت تأیید کرد “تروریسم تروریسم است” و از آمریكا خواست تا “از” سفید کردن “سازمان های تروریستی یا عقب رفتن در همکاری های بین المللی در زمینه مبارزه با تروریسم خودداری کنید.”

تغییر سیاست در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا توسط وزیر خارجه مایک پمپئو انجام شد ، اگرچه دولت ترامپ بلافاصله توضیح نداد که چرا آنها این گروه را از لیست خارج کرده اند. فقدان توضیحی باعث شد ونبین ایالات متحده را به داشتن آن متهم کند “تلنگر” در تعیین و ادعای آن را نشان داده است “استاندارد دوگانه دولت فعلی ایالات متحده در زمینه مبارزه با تروریسم.”
همچنین در rt.com
چین نام های خاص اسلامی را در منطقه تحت سلطه مسلمانان سین کیانگ ممنوع می کند – گزارشاخبار مرتبط  جراحات متعدد ، تخلیه گسترده به عنوان هتل اسپانیایی که در اثر آتش سوزی استفاده می شود (VIDEOS) - RT World News

حذف ETIM از لیست به این معنی است که این گروه دیگر تحت تحریم های ایالات متحده قرار نخواهد گرفت ، با حذف هرگونه محدودیت در معاملات مالی یا محدودیت های سفر که قبلا اعمال شده بود.

پکن به بازداشت حداکثر یک میلیون اویغور و سایر اقلیت های مسلمان در اردوگاه های اجباری در سین کیانگ متهم شده است ، که چین آن را اصطلاح می کند “مراکز آموزش حرفه ای”

ETIM یک گروه افراطی اسلامی است که توسط اویغورها در چین غربی تأسیس شده و به دنبال ایجاد یک کشور اسلامی مستقل در سین کیانگ به نام ترکستان شرقی هستند. این گروه وابسته به القاعده بوده و از سال 2002 توسط شورای امنیت سازمان ملل داعش (داعش) و کمیته تحریم های القاعده در فهرست تروریستی قرار گرفته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *