چین پمپئو را به ایجاد تقابل سیاسی متهم می کند ، ایالات متحده را ترغیب می کند ذهنیت “جنگ سرد” را کنار بگذارد – RT World News

پس از آنكه مایك پمپئو وزیر خارجه آمریكا در ملاقات با استرالیا ، هند و ژاپن با هدف مقابله با رشد فزاینده نفوذ منطقه ای چین ، با شدت به چین حمله كرد ، پكن از آمریكا خواست تا “حملات بی دلیل” خود را متوقف كند.

“پمپئو بارها و بارها دروغ در مورد چین جعل کرده و برخوردهای سیاسی را با سوicious نیت ایجاد کرده است” سفارت چین در ژاپن روز چهارشنبه گفت.

ما یک بار دیگر ایالات متحده را ترغیب می کنیم ذهنیت جنگ سرد و تعصب ایدئولوژیک خود را کنار بگذارد ، [and to] اتهامات و حملات بی دلیل علیه چین را متوقف کنید.

در دیدار روز سه شنبه از ژاپن ، دیپلمات ارشد ایالات متحده از سیاست های متحد به اصطلاح “کشورهای چهارگانه” ، که شامل استرالیا و هند نیز هستند ، دفاع کرد تا با “نفوذ” روزافزون چین در منطقه مقابله کند.

طبق گفته وزارت امور خارجه ایالات متحده ، گفتگوی امنیتی چهار ضلعی قرار است “هند و اقیانوس آرام آزاد و آزاد” را تضمین کند و راه هایی را برای افزایش همکاری در زمینه امنیت دریایی ، امنیت سایبری و جریان داده ها ، زیرساخت های با کیفیت و ضد تروریسم پیدا کند.

اخبار مرتبط  چین ایالات متحده را مقصر "مانع" مبارزه جهانی علیه انتشار گازهای گلخانه ای می داند ، وعده می دهد تا سال 2060 کربن خنثی شود - RT World News

در این نشست ، پمپئو به همتایان خود گفت اکنون برای همکاری متحدان منطقه ای علیه چین بسیار مهمتر است “استثمار ، زورگویی و فساد”.
همچنین در rt.com
‘Stop smear’: پکن پس از اینکه پمپئو را به کنسولگری چین در نیویورک گفت:کشورهای منطقه باید درک کنند “چالش های ارائه شده توسط حزب کمونیست چین” پمپئو به خبرنگاران ژاپنی گفت ، رقابت جهانی است “رقابت بین ایالات متحده و چین نیست” اما یکی “برای روح جهان”

روز سه شنبه ، در بیانیه جداگانه ای ، سفارت پکن در واشنگتن پاسخ داد و گفت چین چنین نخواهد کرد “اتهامات ناموزون و بی اساس و بی اساس را بپذیرید.” سخنگوی گفت ، پکن متعهد به حل اختلافات با سایر کشورها از طریق گفتگو و مشاوره است.

هرگونه همکاری چند جانبه نباید انجام شود “با تشکیل بلوک های منحصر به فرد ،” سخنگوی سفارت به نیوزویک گفت. این دیپلمات از کشورهای چهارگانه خواست “به خاطر داشتن منافع مشترک” منطقه و کمک به صلح و ثبات ، “نه برعکس.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *