چین 12 زن معترض ضد دولتی را که با قایق تندرو در حال فرار از هنگ کنگ بودند ، متهم کرد – RT World News

مقامات چینی اعلام کردند که پس از دستگیری سه ماه پیش تلاش برای فرار از هنگ کنگ با قایق تندرو ، 12 معترض ضد دولتی را رسماً متهم به نقض مرز می کنند.

مقامات در منطقه یانتین شنژن روز جمعه اظهار داشتند که “تحقیقات از 12 نفر از هنگ کنگ که در عبور غیرقانونی از مرز پیدا شده اند به پایان رسیده است ،” اجازه می دهد پرونده قضایی ادامه یابد.

این افراد از 23 آگوست در بازداشتگاه یانتین شنژن به اتهام عبور غیرقانونی از مرز و سازماندهی گذرگاه غیرقانونی مرزی ، جرایمی که مجازات آنها تا هفت سال زندان است ، در زندان نیستند.

با این حال ، آنها به طور بالقوه با اتهام قابل توجه تری از جدایی طلبی روبرو هستند ، که در موارد خاص ، می تواند به مجازات اعدام منجر شود.
همچنین در rt.com
رئیس شهر گفت ، هنگ کنگ “شکافی در امنیت ملی چین” دارد که هدف آن بازگرداندن سیستم سیاسی “از هرج و مرج” استیکی از نزدیکان یکی از افراد بازداشت شده ادعا کرده است که روند قانونی بازداشت شدگان عادلانه نیست. دیده بان حقوق بشر ادعا می کند که مقامات چینی شغل وکلائی را که توسط خانواده های متهمان استخدام شده اند تهدید کرده اند ، در عوض از آنها خواسته است از لیست نمایندگان قانونی تایید شده انتخاب کنند.

اخبار مرتبط  فریاد پس از مخالفت وزیر کانادایی از قوانین Covid-19 با سفر مخفی کارائیب در حالی که از توییتر برای "فداکاری" درخواست می کرد - RT World News

وکیلی که مقامات چینی در اختیار این گروه قرار داده اند نامه هایی را به اعضای خانواده منتقل کرده اند که ادعا می کنند شرایط زندان خوب است و با آنها رفتار خوبی می شود ، اما اعضای خانواده سوال هایی در مورد واقعی بودن تعریف و تمجید و اطلاعات دقیق مطرح کرده اند.

این 12 متهم ، از 17 تا 33 سال ، شامل فعال اندی لی است ، که تحت قانون جدید امنیت ملی هنگ کنگ به جرم دستگیر شد “تبانی با عناصر خارجی” حدود دو هفته قبل از اقدام به فرار و با قرار وثیقه بیرون بود. گزارش شده است که این گروه قصد فرار به تایوان را داشته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *