ژاپن نقشه هایی را برای سایت های ضد موشکی ساخته شده در ایالات متحده آمریکا به سر می برد ، اما به جای آن گزینه های اعتصاب پیشگیرانه را تعدیل می کند – RT World News

توکیو برنامه هایی را برای پیشبرد سایت های دفاع موشکی Aegis Ashore قطع کرده است ، زیرا آنها را ناامن و بسیار پر هزینه می داند. گزینه جایگزین آن برای گزینه دفاعی کاملاً برعکس است: ابتدا به مواضع شلیک دشمن شلیک کنید.

ذیل “بحث” در شورای امنیت ملی ژاپن ، دولت تصمیم گرفت “برای لغو [Aegis] استقرار در مناطق یاماگوچی و آکیتا ، “ وزیر دفاع ، تارو کونو به اعضای حاکم حزب دموکرات لیبرال روز پنجشنبه گفت.

وی گفت که این هزینه های بالابردن قرارداد 4.1 میلیارد دلاری را که برای ساخت ، تأمین و نگهداری دو سایت Aegis Ashore با ایالات متحده امضا شده ، در طول عمر 30 ساله خود امضا کرده اند. به نظر می رسد دولت مرکزی نیز به نظرات سیاستمداران محلی و ساكنان آكیتا و یاماگوچی گوش داده است ، كه می ترسیدند سایت های راه اندازی Aegis ، محلات خود را به یك حمله ی تلافی جویانه در درگیری همه جانبه تبدیل كنند.

کونو توضیح داد ، همچنین اطمینان از پرتاب موشک های Aegis غیرممکن خواهد بود. هیچ قطعیتی وجود ندارد که هر بار که موشک رهگیریگر شلیک شود ، تقویت کننده های جداشونده در یک منطقه مشخص شده دریایی فرود می آیند.

ژاپن قبلاً تقریباً نیمی از مبلغ سنگین را به عنوان بخشی از معامله با فروشندگان دفاع آمریکایی – لاکهید مارتین و Raytheon Technologies بین آنها – در ژانویه سال 2019 به دست آورد.

با توجیه برنامه های استقرار Aegis Ashore ، توکیو گزینه های دیگر سیستم های پرهزینه را در نظر می گیرد. خود كنو اعلام كرد كه ، از میان چندین گزینه ، دولت در نظر دارد تهیه سلاح هایی را انجام دهد كه بتواند نیروهای دفاع از خود در ژاپن را در درجه اول به هدف قرار دادن موشك های دشمن تبدیل كند – اقدامی كه نشان دهنده یك چرخش سیاست رسمی نظامی صلح آمیز این كشور باشد.

اخبار مرتبط  تعداد کشته شدگان جهانی Covid-19 بیش از 60،000 نفر - دانشگاه جان هاپکینز - RT World News

در اوایل ماه جاری ، نخست وزیر شینزو آبه در این زمینه به روشی ساده تر تأمل کرد. در حالی که قانون اساسی پس از جنگ ژاپن تسلیم می شود “حق مقابله با دولت” ، یک سؤال وجود دارد که آیا باید؟ “وقتی توانایی دشمن به طرز چشمگیری پیشرفت می کند ، در مرز بمانید.” او گفت.

https://www.youtube.com/watch؟v=sbwiG-ehlFY

توکیو پیش از این با ذکر تهدید حل نشده حل نشده از پرتاب های مکرر موشکی کره شمالی ، لزوم نصب اگیس عاشور را توضیح داده بود. بنا بر این منطق رسمی ، هر دو ترکیب دفاعی ، که شامل سیلوهای موشکی ، رادارها و سنسورهای زمینی می باشد ، به منظور محافظت از کل ژاپن ، از شمال تا جنوب بود.
همچنین در rt.com
“متن آموزش”: NHK خبرنامه جمع شده خود را توضیح می دهد كه کره شمالی موشك را به سمت دریای ژاپن شلیك كرده استژاپن یکی از معدود متحدین ممتاز ایالات متحده بود که برای میزبانی آجیس عاشور مورد استفاده قرار گرفت. دور از آسیا و اقیانوسیه ، یک سایت از این قبلاً در رومانی آنلاین شده است ، در حالی که دیگری در لهستان در حال ساخت است.

مسکو استقرار مستقر را به عنوان یک تهدید فوری برای امنیت خود پیش بینی کرد ، و اظهار داشت که می توان از پرتاب های Aegis برای شلیک موشک های کروز مانند Tomahawk استفاده کرد – هرچند این سیستم از نظر طبیعت به عنوان دفاعی طراحی شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *