ژاپن هنوز ممکن است سیستم های دفاع موشکی Aegis Ashore را علیرغم فراخواندن این طرح با ایالات متحده ، نصب کند – گزارش ها – RT World News

یک منبع آگاه به رویترز گفته است که توکیو ممکن است گفته باشد که سامانه های موشکی Aegis Ashore بسیار گران و استفاده از آن خطرناک بوده است ، اما از ساختن پکیج دفاعی آمریکایی کاملاً دست برنمی دارد.

در ماه ژوئیه ، وزیر دفاع ژاپن Taro Kono اعلام کرد که برنامه های نصب دو سایت Aegis Ashore لغو شده است. وزیر توضیح داد که این سیستم ها بسیار گران قیمت بودند ، در حالی که در حال سقوط مراحل تقویت موشک های رهگیر آنها می تواند غیرنظامیان را در زمین کشته کند.

اما یک منبع آگاهی مستقیم از موضوع اکنون به رویترز گفته است که این تصمیم نهایی نبوده است. این مقام بی نام – معلوم نیست که وی آمریکایی یا ژاپنی باشد – گفت که توکیو با واشنگتن در حال رایزنی بود و از وی درخواست ارزیابی فنی در مورد استفاده از مکان های جایگزین برای قرار دادن خطرات برای جمعیت را صادر کرد.

از جمله گزینه هایی که مورد بررسی قرار می گیرد ساخت Aegis Ashore در سکوهای دریایی یا مناطق ساحلی دورافتاده است.

“ژاپن می خواهد قراردادهای خود را حفظ و مجدداً از تجهیزات استفاده كند.” منبع اشاره کرد. وی افزود: حتی اگر توکیو موشک های موشکی آمریکایی را خریداری نکند ، قرارداد میلیارد دلاری برای رادارهای Aegis Ashore هنوز در قوت خود باقی است.
همچنین در rt.com
ژاپن نقشه هایی را برای سایت های ضد موشکی ساخته شده در ایالات متحده آمریکا قاطع می کند ، اما در عوض گزینه های اعتصاب پیشگیرانه را تعدیل می کنداخبار مرتبط  براساس مطالعه جدید ، ستاره های کوتوله سفید منبع عظیم کربن زنده کننده در جهان است - RT World News

به دنبال پرتاب های متعدد موشکی و چندین آزمایش هسته ای که در سالهای گذشته توسط کره شمالی انجام شده ، ژاپن با دستیابی به Aegis Ashore پیش رفت.

این معامله به ارزش 2.3 میلیارد دلار بود ، وزارت دفاع این کشور اعلام كرد كه با هزینه های عملیاتی ، هزینه كل ظرف 30 سال آینده به حدود 4.2 میلیارد دلار افزایش می یابد.

دو نصب Aegis Ashore برای تکمیل هفت سیستم Aegis که قبلاً در عبادت های ناوشکن ژاپنی قرار داشتند ، و موشک های Patriot PAC-3 سطح به هوا قرار داشتند.
همچنین در rt.com
رسانه های کره شمالی: اگر سیاست های دفاعی را تقویت کند ، ژاپن به “دشمن انسان” تبدیل خواهد شداین پروژه از همان آغاز رسوائی بود زیرا محلیان در مناطق آکیتا و یاماگوچی در اعتراض به استقرار Aegis در حیاط خانه خود اعتراض کردند. وزارت دفاع سپس پس از آنكه گزارش شد سایتهای سیستمهای آمریكا با استفاده از نقشه های گوگل انتخاب شده اند ، خود را در آب گرم یافتند و حتی كسی حتی از دیدن این مکانها مراقبت نمی كرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *