ژاپن FURIOUS با کره جنوبی در مورد مجسمه ای که گفته می شود نخست وزیر آبه “زانو زدن و عذرخواهی” برای جنایات دوران جنگ جهانی دوم است – RT World News

توکیو در مورد مجسمه ای که گفته می شود نخست وزیر فعلی ژاپن “عذرخواهی” برای جنایات این کشور در طول جنگ جهانی دوم نشان داده است ، توبیخ شدیدی به کره جنوبی ارسال كرده است. توکیو هشدار داده است که این امر می تواند در روابط دوجانبه نقش مهمی داشته باشد.

یوشیدید سوگا ، دبیر کل کابینه ژاپن گفت اگر گزارش هایی در مورد مجسمه تازه احداث شده به نمایندگی از نخست وزیر شینزو آبه ، صحیح باشد ، این امر صادق است. “تحت ادب بین المللی غیرقابل قبول است.” این خواهد داشت “تأثیر تعیین کننده ای بر روابط ژاپن و کره ،” او بیان کرد.

این اثر هنری با عنوان “کفاره ابدی” یا “یک معذرت خواهی صمیمانه” توسط یک باغ گیاه شناسی خصوصی در شهر کره جنوبی کره جنوبی آغاز شد. این مجسمه از یک دختر جوان به اندازه زندگی است که روی یک نیمکت نشسته است و مردی در مقابل او زانو زده و تعظیم می کند.

این نشان دهنده درد زنان به اصطلاح “راحتی” است – زنان کره ای که در جنگ جهانی دوم مجبور به کار در فاحشه خانه های ارتش ژاپن بودند. مجسمه های مشابه دختران در سراسر کشور برپا شده اند ، از جمله یکی از آنها که عمداً در خارج از سفارت ژاپن در پایتخت کره جنوبی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط  آلمان به آمریكا نسبت به اعمال تحریم علیه Nord Stream 2 هشدار داد ، گفت كه هیچ كشوری حق ندارد سیاست انرژی خود را "دیكته كند" - RT World News

رسانه ها و مفسران آنلاین کره جنوبی چهره زانو زدن در پیونگچانگ را به تصویر کشیدن آبه توصیف کردند. به نقل از مطبوعات محلی ، مجسمه ساز مجسمه گفته است که این کار نمادی از نیاز است “رئیس ژاپن” عذرخواهی کنم او همچنین به روزنامه ژاپنی Asahi Shimbun گفت که “بهتر است اگر فرد مسئول عذرخواهی کند.”

با این حال ، رئیس باغ گیاه شناسی ، کیم چانگ ریول ، با این حال به ژاپن تایمز گفت که این مجسمه نمادی از آبه نیست و شکل زانو زدن می تواند به معنی باشد “هر مردی که باید از دختر عذرخواهی کند ،” شامل “پدر او یا هر مردی که تصور کنید.”
همچنین در rt.com
طرح دعوی درمورد فیلم در مورد بردگی زنان در ژاپن “ضربه ای به گفتار آزاد” است – کارگردان RTکل شبه جزیره کره از 1910 تا 1945 مستعمره ژاپنی بود. اعتقاد بر این است که تا 200،000 زن و دختر کره ای مجبور به کار در فاحشه های ارتش ژاپن بودند. این مسئله همچنان یک مسئله جنجالی بین سئول و توکیو است ، زیرا کره جنوبی به دنبال توبه و جبران مالی از ژاپن است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *