ژنرال ارشد ایرانی ارتش “تروریستی” آمریکا را در خلیج فارس فریاد می زند ، و قول می دهد در صورت نقض مرزهای جمهوری اسلامی تلافی کند

یک فرمانده ارشد نیروی دریایی فعالیت نظامی ایالات متحده در منطقه را محکوم کرده و قول داده است در صورت عدم رعایت مرزهای دریایی کشورش ، پاسخی سریع و ویرانگر ارائه دهد.

در مصاحبه ای با رسانه های دولتی ، ژنرال عباس غلامشاهی ، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) ، گفت “تروریست” ارتش آمریكا در حال حفظ “حضور نامشروع” اطراف ایران. وی اظهار داشت كه نیروهای نظامی آمریكا كه در سراسر جهان مستقر هستند فقط به بی ثباتی بیشتری منجر می شود و به كشورها باید اجازه داده شود بدون دخالت خارجی امنیت ملی خود را حفظ كنند.

ژنرال در مورد تنش ها در خلیج فارس هشدار داد که هرگونه تحریک یا حمله به آبهای ایران توسط نیروی دریایی آمریکا باعث رویارویی با ناوگان سپاه می شود. وی گفت ایالات متحده از قدرت نظامی ایران آگاه است و چنین درگیری ایجاد می کند “خسارات جبران ناپذیر” در مورد نیروهای آمریکایی. جمهوری اسلامی بارها واشنگتن را در برابر ماجراجویی نظامی در منطقه اخطار داده است.
همچنین در rt.com
“شما دشمن شماره 1 دولت اسلامی را کشتید”: ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد ترور سلیمانی در حالی که تهران سخنان خود را به سخره می گرفت ، آمریکا را به هدر می دهداخبار مرتبط  پنتاگون می گوید هنوز هم هیچ مدرکی برای داستان "نعمت های روسی" NYT وجود ندارد زیرا نماینده آمریکا از حمایت مسکو از گفتگوهای صلح افغانستان استقبال می کند - RT World News

در ماه مه ، تهران ادعا کرد که تقابل آمریکا و ایران در خلیج فارس با حضور غیر مجاز شناورهای نیروی دریایی ایالات متحده در حین تمرینات نظامی ایران آغاز شده است. پنتاگون در پاسخ گفت که ناوگان سپاه در یک عمل کرده است “آزار” به سمت کشتی های ایالات متحده است.

نیروی دریایی ایالات متحده گشت زنی در آبهای اطراف خلیج فارس را در سپتامبر 2019 آغاز کرد ، ظاهراً برای محافظت از کشتی های تجاری که از این منطقه عبور می کنند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ایران یک تانکر نفتی پرچم انگلیس و دیگری را در امارات متحده عربی توقیف کرد. پیش از این ، نیروی دریایی انگلیس کنترل یک نفتکش با پرچم ایران در سواحل جبل الطارق را به دست گرفت.

تنش های نظامی بین تهران و واشنگتن از زمان ترور قاسم سلیمانی ، فرمانده ارشد نیروی قدس ایران در حمله هواپیمای بدون سرنشین در ژانویه ، در حال افزایش است. این کشتار موجب تلافی جویی از ایران در قالب حملات موشکی به پایگاه های عراقی ها شد که سربازان آمریکایی را در خود جای داده بود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *