ژنرال ارشد به RT – RT World News می گوید که روسیه در میان پروازهای مکرر ایالات متحده و ناتو برای جلوگیری از درگیری نیروهای خود را آموزش می دهد

یک ژنرال برجسته روسی گفت: اگرچه تماس های مسکو برای گفتگو در مورد برخوردهای نزدیک با ایالات متحده و ناتو ناشنوا است ، اما برای اطمینان از اینکه این حوادث مکرر در هوا از کنترل خارج نمی شوند ، نیروهای خود را دوباره آموزش می دهد.

والری گراسیموف ، رئیس ستاد ارتش روسیه ، هنگام مصاحبه نشستن با RT گفت ، نیروهای مسلح روسیه “تقریبا 30 هواپیمای استراتژیک ناتو کاملاً نزدیک به مرزهای ما” را در ماه گذشته ثبت کرده اند. ژنرال گراسیموف افشا کرد که این پروازها ، شامل هواپیماهای شناسایی ، در دریاهای سیاه و بالتیک ، اقیانوس منجمد شمالی و در شرق روسیه اتفاق افتاده است ، “ما نسبت به این مأموریتهای مکرر هوایی ایالات متحده / ناتو نزدیک به مرزهایمان محتاط هستیم.”

مسکو خستگی ناپذیر در تلاش است تا مسئله برخورد نزدیک در هوا و دریا را با برترین نظامیان ایالات متحده و ناتو مطرح کند و از آنها بخواهد “برای بهبود توافق نامه های فعلی در مورد جلوگیری از فعالیت های خطرناک نظامی.”

“مسئله این است که ما قبلاً چنین توافق نامه هایی داشته ایم ، آنها را امضا کرده ایم ،” گراسیموف روشن کرد. با این حال ، برخی از جزئیات – یعنی فواصل نزدیک شدن ، فاصله ایمن برای هواپیماها و کشتی ها ، و روش های عملیاتی – نادیده گرفته شدند ، و تلاش کلی برای کاهش تنش نادیده گرفته شد.

هیچ کس پاسخی به ما نداده است. بنابراین می توانیم ببینیم که فرماندهان نظامی ناتو و آمریکا با این وضعیت خوب هستند.

نیروی هوایی روسیه دست کم دو بار در اوایل ماه جاری جنگنده ها را درگیر کرد تا هواپیماهای جنگی ناتو را که به حریم هوایی روسیه نزدیک می شوند رهگیری کند. در یک مورد بر فراز دریای بالتیک ، جت های Su-27 Flanker یک هواپیمای شناسایی RC-125 نیروی هوایی ایالات متحده و یک Gulfstream سوئدی را که برای همان نوع مأموریت ها طراحی شده بود ، سایه انداختند.

در فرصتی دیگر ، سه بمب افکن استراتژیک B-52 با توانایی هسته ای هشدار بزرگی را در منطقه دریای سیاه ایجاد کردند که ارتش روسیه با ارسال چهار فروند Su-27 و چهار Su-30 به آن واکنش نشان داد.

بیشتر بخوانید: روسیه هشت هواپیمای جت را درگیر می کند تا سه بمب افکن B-52 با قابلیت هسته ای ایالات متحده را امتحان کند که مرزهای کریمه را از طریق اوکراین و دریای سیاه آزمایش می کنند

اخبار مرتبط  4 کشته ، ده ها تن در آوار سقوط کردند به دلیل سقوط 2 ساختمان در بمبئی هند (VIDEOS) - RT World News

فرماندهی اروپایی ایالات متحده از این مأموریت استقبال کرد ، که به گفته آنها ، توانایی ایالات متحده و ناتو را نشان داد “روسیه را بازدارید و به متحدان و شرکای خود اطمینان دهید.” روسیه “خوب نیست” گراسیموف تأکید کرد که با آنچه در حال وقوع است.

ما هیچ حادثه ای نمی خواهیم که به یک درگیری نظامی تبدیل شود. به همین دلیل خلبانان و ناخدای کشتی های ما در اقدامات خود آموزش می بینند و تمام توافق نامه های حقوقی بین المللی را رعایت می کنند.

چنین آموزش هایی ، ظاهراً برای افزایش اعتماد به نفس نیروها در برخورد با موقعیت های ناخوشایند انجام می شود “واحدهای رزمی هر دو پدافند هوایی و نیروی هوایی ، و همچنین کارکنان اتاق کنترل عملیات پرواز ،” عمومی آشکار شد.

گراسیموف ادامه داد و تمرین نظامی فعلی قفقاز 2020 را بعنوان نزدیکترین نمونه ذکر کرد ، احتمال برخورد با ناتو هرچه باشد ، روسیه هنوز متعهد است که به همان اندازه باز و شفاف عمل کند. تقریباً 80،000 پرسنل روسی مهارت های رزمی خود را در کنار 1000 نیروی نظامی از چین ، ارمنستان ، بلاروس ، میانمار و پاکستان در جنوب روسیه تقویت می کنند.

مسکو درمورد “همه اهداف ، اهداف ، تیم ها و برنامه” ، با دعوت از مدافعان خارجی ، آنها را به تماشای تمرینات دعوت کرده است. سازمان امنیت و همکاری در اروپا ، ایالات متحده و سایر کشورهای ناتو نیز مطلع شدند.
همچنین در rt.com
جت های ناتو تاکتیک های بازی جنگ را تغییر داده اند ، اکنون به طور معمول حملات MISSILE را علیه روسیه شبیه سازی می کنند – وزیر دفاع شویگو“چقدر می تواند بازتر شود؟ اقدامات متقابل ایالات متحده و متحدان آنها در ناتو را نمی بینیم ، “ رئیس ستاد کل ابراز تاسف کرد. برخلاف صراحت روسیه ، ناتو ترجیح می دهد ناظران روسی را در تاریکی نگه دارد و پست بگذارد “یک اطلاعیه بسیار مختصر با تاریخ و مکان ، و نه چیز دیگر.” اینجا، “ما تمام جزئیات را به طور آشکار ارائه می دهیم ، در حالی که آنها این کار را نمی کنند. ما می توانیم نتیجه گیری کنیم گراسیموف نتیجه گیری کرد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

برای دریافت داستان هایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *