کابینه بنگلادش مجازات اعدام متجاوزان به دنبال اعتراضات عمومی را تصویب کرد – RT World News

دولت در بنگلادش موافقت کرده است که حداکثر مجازات در موارد تجاوز جنسی را از حبس ابد تا مرگ افزایش دهد ، در میان اعتراضات گسترده ای که به دنبال سلسله حملات جنسی اخیر ایجاد شده است.

خنداکر انورالاسلام سخنگوی هیئت دولت روز دوشنبه گفت که انتظار می رود عبدالحمید رئیس جمهور دستورالعمل ویژه ای را برای اصلاح لایحه پیشگیری از سرکوب زنان و کودکان صادر کند و این قانون را تصویب کند زیرا پارلمان در حال حاضر در جلسه نیست.

اسلام گفت که دولت همچنین با پیشنهادی موافقت کرده است که دادگاه های تجاوز جنسی به سرعت تکمیل می شود. در حال حاضر مجازات اعدام در بنگلادش فقط در مواردی که قربانی فوت کند مجاز است.

به گفته انیسول هوق ، وزیر قانون ، رئیس جمهور ممکن است این فرمان را روز سه شنبه صادر کند.

فشار قانونی به دنبال یک سری حملات خشونت آمیز جنسی در هفته های اخیر انجام شده است. پس از انتشار ویدئویی در فیس بوک ، اعتراضات در داکا پایتخت و دیگر مناطق کشور آغاز شد که نشان می دهد گروهی از مردان در یک منطقه در جنوب شرقی به زنی لخت می شوند و به آن حمله می کنند. کمیسیون ملی حقوق بشر دریافت که زن موجود در این ویدئو طی سال گذشته به طور مکرر مورد تجاوز و وحشت قرار گرفته است.

اخبار مرتبط  پس از ظهور کانون های جدید Covid-19 در منطقه تفریحی اصلی شهر ، باشگاه ها و کافه های شبانه در سئول تعطیل شدند - RT World News
همچنین در rt.com
دولت هند به دلیل ادعای تجاوز به عنف ، 827 وب سایت دارای مطالب پورنو را ممنوع اعلام کردگروه حقوق زنان Ain o Salish Kendra گفت که 889 مورد تجاوز جنسی فقط بین ژانویه و آگوست امسال رخ داده است که حداقل 41 نفر از قربانیان درگذشته اند.

گروه های مدافع حقوق بشر می گویند تعداد حوادث تجاوز در کشور افزایش یافته است و بسیاری از آنها گزارش نشده اند.

معترضین خواستار استعفای وزیر کشور بنگلادشی به دلیل آنچه که به گفته آنها عدم رسیدگی به افزایش نگران کننده موارد خشونت جنسی علیه زنان و دختران بود ، شدند.

به گفته تظاهرکنندگان ، بسیاری از قربانیان تجاوز جنسی نتوانسته اند عدالت را بدست آورند زیرا افراد با نفوذ در برخی از این حوادث دخیل بوده اند. آنها همچنین پلیس را به مردد بودن در دستگیری متجاوزان متهم کردند ، در حالی که بسیاری از کسانی که دستگیر شدند با قرار وثیقه آزاد شدند.

عبیدال کوادر ، وزیر حمل و نقل جاده ای و پل ها ، در تاریخ 5 اکتبر گفت که دولت حاکم به رهبری لیگ اوامی نمی تواند پس از حوادث خشونت علیه زنان ، از جمله تجاوز به عنف ، از مسئولیت اقدام جلوگیری کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *