کاتالونیا دستور می دهد که تمام بارها و رستوران ها در میان افزایش Covid به مدت 15 روز خاموش شوند – RT World News

با بدتر شدن آمار پرونده Covid در کاتالونیا ، اسپانیا ، دولت منطقه از تعطیلی بارها و رستوران ها به مدت دو هفته ، از جمله در بارسلونا ، در حالی که همه مسابقات ورزشی غیر حرفه ای را به حالت تعلیق درآورده ، خبر داده است.

پره آراگونس ، رئیس منطقه موقت ، روز چهارشنبه گفت که کاتالونیا برای جلوگیری از قفل شدن کامل در آینده نیاز به اقدام فعلی دارد. طبق اقدامات جدید ، بارها و رستوران ها به غیر از خدمات تحویل کالا و تحویل ، از جمعه به مدت 15 روز کاملاً تعطیل می شوند.

در اقدامات جدید همچنین شاهد کاهش ظرفیت مراکز خرید و سالنهای ورزشی و همچنین توقف کلاسهای حضوری در دانشگاهها و تعلیق کلیه مسابقات ورزشی غیرحرفه ای خواهیم بود.

این محدودیت ها ضربه بزرگی به بخشهای گردشگری و مهمان نوازی بارسلونا است ، اما آراگونس این اقدامات را چنین توصیف کرد “دردناک اما ضروری” او اضافه کرد: “ما تصمیم گرفته ایم محدودیت هایی را اعمال كنیم كه در آن بیشتر مردم مواظب خود باشند.”

طی روزهای اخیر اقدامات مشابهی در سایر نقاط اروپا انجام شده است. روز چهارشنبه ، ایرلند شمالی چهار هفته تعطیلی میخانه و رستوران را اعلام کرد ، در حالی که کمربند مرکزی اسکاتلند در حال حاضر برای مدت دو هفته تحت همان اقدامات قرار دارد.

اخبار مرتبط  شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده Novavax پس از دریافت 388 میلیون دلار از صندوق تحت حمایت بیل گیتس ، آزمایش های واکسن Covid-19 را بر روی داوطلبان استرالیا آغاز می کند - RT World News
همچنین در rt.com
با سختگیری دولت در Covid-19 در ایرلند شمالی ، میخانه ها و رستوران ها یک ماه تعطیل می شوندتصمیم دولت کاتالونیا کاملاً در تضاد با تحولات مادرید است ، جایی که دولت منطقه ای راست گرا با تحمیل قفل جزئی توسط دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده است.

میزان آلودگی در کاتالونیا به میزان قابل توجهی پایین تر از پایتخت اسپانیا است که 263 مورد در هر 100000 نفر است. آمار فعلی مادرید در حال حاضر حدود 490 مورد در هر 100000 نفر است ، اگرچه میزان ابتلا در اوایل ماه اکتبر در 780 بود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *