کاخ سفید درخواست روسیه برای تمدید پیمان کنترل تسلیحات هسته ای را رد می کند – اخبار RT جهانی

واشنگتن از پیشنهاد رئیس جمهور ولادیمیر پوتین برای تمدید شروع جدید ، آخرین معاهده کنترل تسلیحات بین ایالات متحده و روسیه ، به مدت یک سال بدون هیچ پیش شرطی خودداری کرد.

“پاسخ امروز رئیس جمهور پوتین برای تمدید شروع جدید … یک شروع کننده نیست ،” رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در پاسخ به پیشنهاد مسکو گفت ، واشنگتن امیدوار است که روسیه “پیش از آغاز یک مسابقه پرهزینه تسلیحاتی ، موقعیت خود را ارزیابی خواهد کرد.”

اتفاقاً ، یک مسابقه بالقوه تسلیحاتی همان چیزی بود که پوتین هنگام ارائه پیشنهاد خود به آمریکا نسبت به آن هشدار داد. عدم تمدید توافقنامه مهم کاهش تسلیحات ، که رسماً تحت عنوان معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک شناخته می شود ، دنیا را ترک خواهد کرد “بدون هیچ ابزاری برای مهار یک مسابقه تسلیحاتی” رئیس جمهور روسیه اوایل روز جمعه به شورای امنیت کشور گفت.

اخبار مرتبط  مقام معظم رهبری ایران پس از ارسال محموله های نفتی به ونزوئلا ، "تانکر جهاد" را تحسین کرد - RT World News

به دنبال خروج یک جانبه آمریکا از پیمان نیروهای هسته ای میان برد (INF) در سال گذشته ، توافق نامه جدید شروع 2010 همچنان تنها توافق فعال کنترل تسلیحات بین دو قدرت هسته ای است. این پیمان قرار است در فوریه 2021 پایان یابد و مذاکرات برای تمدید آن تاکنون به بن بست رسیده است.
همچنین در rt.com
توهمات خطرناک: ایالات متحده ادعا می کند “توافق” کنترل تسلیحات با روسیه برای نقاط انتخاب ترامپدر این توافق تعداد کلاهک های هسته ای که ایالات متحده و روسیه می توانند در اختیار داشته باشند هرکدام به 1500 مورد محدود می شود. همچنین می گوید که هر طرف نباید بیش از 700 موشک بالستیک قاره پیما ، موشک های بالستیک پرتاب شده توسط زیردریایی و بمب افکن های هسته ای داشته باشد. تعداد کل وسایل حمل و نقل استراتژیک هسته ای نباید بیش از 800 باشد.

جزئیات برای دنبال کردن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *