کارادزیچ ، رهبر سابق صرب بوسنیایی ، برای تحمل مجازات مادام العمر به جرم نسل کشی در زندان انگلیس – دفتر امور خارجه انگلیس – اخبار جهانی RT

وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد ، رهبر سابق صرب بوسنیایی ، رادوان کارادزیچ ، که به جرم “کشتار سربرنیتسا” و سایر جنایات محکوم شده است ، برای گذراندن مابقی مجازات حبس ابد خود به انگلیس منتقل می شود.

“کارادزیچ یکی از معدود افرادی است که به جرم نسل کشی مقصر شناخته شده است” وزیر امور خارجه دومینیک راآب روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت. “او مسئول قتل عام مردان ، زنان و کودکان در نسل کشی سربرنیتسا بود و با حملات بی پروا به غیرنظامیان به محاکمه محاصره سارایوو کمک کرد.”

در سال 2019 ، یک دادگاه سازمان ملل متحد با محکومیت 40 ساله حبس وی برای بدترین جنایات جنگی اروپا از زمان جنگ جهانی دوم ، مجازات کارادزیچ را به حبس ابد افزایش داد.

او در سال 2016 محکوم شد ، و در حال حاضر در یک واحد بازداشت سازمان ملل در هلند نگهداری می شود.

اخبار مرتبط  ناظر رسانه ، فیس بوک را در فرانسه به دلیل شکست در گفتار نفرت به دادگاه می کشد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
دادگاه سازمان ملل متحد حکم رهبر صرب بوسنی کاراجیچ را به اتهام “نسل کشی سربرنیتسا” به حبس ابد افزایش دادکارادزیچ ، که رئیس جمهور قلمرو جمهوری سوپسکا بود و در طول جنگ داخلی در دهه 1990 ارتش بوسنی را هدایت می کرد ، به جرایم جنگی و جنایات علیه بشریت ، از جمله قتل هزاران مرد و پسر توسط سربازانش در ژوئیه 1995 ، محکوم شد. .

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ، از محکومیت کاراجیچ استقبال کرد “بسیار مهم” و “به طور نمادین قدرتمند”.

بسیاری از صرب ها نسبت به احکام دادگاه های سازمان ملل متحد در رابطه با درگیری انتقاد کرده اند زیرا این باعث تحقیر طرف خود و عدم محاکمه افرادی از طرف مخالف است که به دخالت در جنایات متهم شدند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *