کارشناس انفجار بیروت به RT – RT World News گفت: انفجار بیروت یک حادثه فاجعه بار است شبیه به انفجار کارخانه کود کود تولوز در سال 2001 ،

یک متخصص شیمیدان و انفجارها به RT گفت: این انفجار گسترده که بیروت را لرزاند احتمالاً به دلیل سوء استفاده از مواد خطرناک ناشی از انفجار ناشی از انفجار منجر به کارخانه کود در فرانسه در دو دهه گذشته ایجاد شده است.

انفجار روز سه شنبه در یک انبار بندر شیمیایی پراکنده شد و یک ابر آتشین قارچی و ابر قارچ را به آسمان بر فراز بیروت فرستاد و باعث کشته شدن بیش از 70 نفر و حدود 4000 مجروح شد. گرچه رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ اظهار داشته است كه این حادثه رخ داده است “حمله” ناشی از “نوعی بمب” ، فروولوف – که رئیس بخش احتراق و انفجار در انستیتوی فیزیک شیمیایی سمنوف آکادمی علوم روسیه در مسکو است – گفت که او اطمینان دارد که این انفجار یک حادثه فاجعه بار بود.

“دنباله وقایع نشان می دهد که این یک انفجار تصادفی بوده است” فروولوف ، که همچنین مدیر آزمایشگاه انفجار انستیتوی سمنوف است ، در مصاحبه ای به RT گفت. “نباید چنین مقادیر مواد خطرناک را در یک مکان ذخیره کنید. این ممنوع است. “

اگر در جایی از فروشگاه مواد خطرناک دارید و اگر شرایط نگهداری را نقض کنید می توانید انتظار داشته باشید که یک منبع احتراق همیشه ظاهر شود.
همچنین در rt.com
“بمبی به نوعی”؟ ترامپ می گوید مقامات ارتش آمریكا تصور می كنند كه انفجار مرگبار بیروت یك حمله بوددر حالی که هنوز علت دقیق این انفجار مشخص نشده است ، مقامات لبنانی می گویند که حدود 2،750 تن نیترات آمونیوم تقریباً به مدت 6 سال در بندر ذخیره نشده بود و رئیس جمهور میشل عون قول داد. “مجازات های شدید” برای کسانی که مسئول ذخیره شیمیایی هستند معمولاً در کودها مورد استفاده قرار می گیرد ، نیترات آمونیوم همچنین ماده اصلی برخی از مواد منفجره صنعتی از قبیل ANFO است و در صورت ذخیره شدن در شرایط اشتباه مستعد احتراق خشن است.

فروولف با اشاره به گزارش های مطبوعاتی اظهار داشت: انبار شیمیایی در فاصله چندانی از انبار آتش بازی و سایر امکانات خطرناک مواد قرار نگرفته است و آن را یک “مخلوط بسیار خطرناک ،” برای خاموش کردن یک انفجار ثانویه تنها به یک جرقه کوچک نیاز دارد.

“این می تواند الکتریسیته ساکن باشد ، می تواند آتش سوزی آزاد باشد ، یک سیگار … این ممکن است یک شوک یا تخلیه الکتریکی باشد ، حتی مقداری رعد و برق ،” وی گفت ، به عنوان مقامات هنوز تأیید نکرده اند که چه چیزی باعث ایجاد آتش سوزی اولیه شده است. برخی گزارش های محلی ، با استناد به منابع امنیتی ، ادعا می کنند که این می تواند یک جوشکاری جوش باشد.

این منبع احتراق تصادفی باعث ایجاد آتش سوزی می شود و در حین آتش سوزی مقداری از مواد موجود در هوا را گاززدایی می کنید و انباشت این احتراق ها در جو … شما تشدید آتش دارید و پس از آن می توانید انفجار ثانویه داشته باشید.

فروولف با یادآوری فاجعه سال 2001 در یک کارخانه کود در تولوز ، فرانسه ، جایی که حدود 300 تن نیترات آمونیوم در آن احتراق شده و کل تأسیسات را تسطیح می کند ، گفت: این دو انفجار کشنده با نیروی مخرب قابل مقایسه هستند و تخمین زده می شود که انفجار بیروت برابر است “ده ها تن مواد منفجره بالا”
همچنین در rt.com
زمان بمب زدن؟ نخست وزیر گفت که انفجار انفجاری که بیروت را ویران کرده از سال 2014 در آنجا وجود دارد ، گفت که عهده دار مجازات مسئول استاخبار مرتبط  رئیس پلیس پاریس با درج نقل قول تروتسکی در کارت تبریک سال نو با واکنش شدید روبرو می شود - اخبار جهانی RT

وی گفت: “آنچه که دیدم ، من را از انفجار در تولوز یادآوری کرد. عواقب بسیار مشابهی داشت ، “ فرولوف گفت ، توجه داشت که انفجار سال 2001 معادل 20 تا 40 تن TNT بود. وی گفت: “در این انفجار حدود 30 نفر بلافاصله کشته شدند و حدود 3000 نفر نیز زخمی شدند. بنابراین این یک موازی دقیق به من می دهد ، که این انفجار با قدرت خود به آن انفجار بسیار نزدیک است. “

فرولوف همچنین گمانه زنی ها و نگرانی های زیادی را رد کرد “ابر قارچ” ، توضیح در مورد چنین انفجار معمولی قدرتمند معمول بود. “این در واقع خود انفجار است … شکل خاصی وجود دارد ، و این شکل مشخصه انفجارهای بسیار قوی است ، جایی که شما موج کروی ندارید ، بلکه موج با یک ساقه” ماشینی “را می نامید … در نزدیکی زمین.”

این شبیه هیروشیما نیست [blast] مانند برخی از مردم می گویند ، زیرا تعداد زیادی کیلوتن وجود دارد [in that case]، اما در اینجا ده ها تن است

از آنجا که نخستین پاسخ دهندگان در بیروت شبانه روز تلاش می کنند تا بازماندگان را از زیر آوار بیرون بکشند و محققان علت دقیق این انفجار را مشخص کنند ، فروولف گفت: این حادثه غم انگیز به وقوع خواهد پیوست. “یک درس بسیار ، بسیار بزرگ و غم انگیز برای همه ،” با تأکید بر لزوم ذخیره مناسب مواد شیمیایی فرار و خطرناک.
همچنین در rt.com
پس از منفجر شدن “انبار آتش بازی” ، منطقه اسکله بیروت را ببینیدبرای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *