کاروان بیش از 3000 مهاجر مقیم آمریکا از هندوراس به طور غیرقانونی از گواتمالا عبور می کنند (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

بیش از 3000 مهاجر در حالی که به سمت ایالات متحده می رفتند از هندوراس به طور غیرقانونی از گواتمالا عبور کرده اند. برخی از گروه های مهاجر توانستند با زور از طریق ایست های بازرسی مرزی عبور کنند.

مقامات محلی گفتند که اجتماع عظیم مهاجران که از کشورهای آمریکای مرکزی به ایالات متحده می رفتند روز پنجشنبه به گواتمالا رفت.

مقامات مهاجرت گواتمالا تأیید کردند و درخواست کمک از همکاران خود در هندوراس را کردند ، اعضای این گروه صبح زود به مرز آمدند و در نیمه ظهر بیش از 3000 نفر از آنها به طور غیرقانونی وارد کشور شدند.

“[We] از مقامات هندوراس بخواهید که این جریانات را در خاک خود متوقف کنند. این قابل تکرار نیست ، “ گیلرمو دیاز ، مدیر مهاجرت گواتمالا ، به رادیو HRN هندوراس گفت. این مقام گفت که مهاجران بیشتری در حال عزیمت به کشور هستند و گروه دوم انتظار می رود که فردا به مرز برسند.

اخبار مرتبط  پنج سیارک برای پرواز در گذشته از زمین در طی هفته آینده ، به عنوان ناسا سنگ فضایی را با بالاترین شانس برخورد به ما تشخیص می دهد - RT World News

جمعیتی که حدود 1000 نفر نیرو دارند از نقطه عبور کورینتو به زور راه خود را آغاز کرده اند. در حالی که پاسگاه ها توسط مرزبانان مسلح اداره می شدند ، آنها نتوانستند جمعیت را به هندوراس برگردانند. هنگام عبور از مرز ، ظاهراً نگهبانان برای جلوگیری از لگدمال شدن ، به سادگی کنار رفتند.

در حالی که کاروان های مهاجر در تلاش برای رسیدن به ایالات متحده بارها و بارها از آمریکای مرکزی عبور کرده اند ، گروه کنونی بزرگترین گروه از زمان شیوع ویروس کرونا در منطقه در ماه مارس است. مانند هر جای دیگر کره زمین ، ویروس کرونا به شدت مانع سفر در آمریکای مرکزی ، از جمله سفر مهاجران غیرقانونی شده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *