کاریکاتورهای شارلی ابدو که محمد و سایر ادیان را در بزرگداشت معلم مقتول در سراسر فرانسه به تصویر می کشد – RT World News

کاریکاتورهای روزنامه هفتگی طنز فرانسه شارلی ابدو به مناسبت بزرگداشت معلم مقتول ساموئل پتی در نمای ساختمانهای سراسر فرانسه به نمایش درآمد.

پتی پس از نشان دادن کارتون های شارلی ابدو که پیامبر اسلام (ص) را به تصویر می کشد و پیامبر اسلام (ص) را برای دانشجویانش در حین درس آزادی بیان نشان داد ، توسط یک مسلمان افراطی به قتل رسید.

در سراسر کشور ، کارتون روزنامه ها در نمای ساختمانهای متعدد در حمایت و همبستگی از پتی و دیگر قربانیان تروریسم اسلامی و همچنین نمایش “آزادی بیان” و “آزادی وجدان” به نمایش درآمد. به کارول دلگا ، رئیس منطقه اوکسییتانیا.

“هیچ ضعفی در برابر دشمنان دموکراسی ، در مقابل کسانی که دین را می گیرند و آن را به سلاح جنگ تبدیل می کنند ، وجود ندارد.” دلگا گفت.

در نقاشی های به نمایش درآمده ، سه دین بزرگ توحیدی (مسیحیت ، اسلام و یهودیت) در رویدادهای سراسر فرانسه به عنوان بخشی از ادای احترام ملی به پتی که توسط عبدالله آنزوروف 18 ساله چچنی متولد شد ، در 16 اکتبر 2020 ، مسخره شد. عکسهای مربی مقتول نیز در نمایشگرها گنجانده شده بود.

امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، در مراسمی که ساعت 7 عصر عصر چهارشنبه در سوربن پاریس برگزار شد ، در حالی که یک راهپیمایی خاموش نیز به یاد او برگزار شد ، از معلم مقتول تجلیل کرد.

اخبار مرتبط  حداقل 15 کشته ، نمره آواره از شدیدترین باران در 100 سال گذشته حیدرآباد هند (VIDEOS) - RT World News

در همین حال ، یکی از والدین یکی از دانش آموزان سابق پتی که یک کارزار نفرت انگیز آنلاین علیه این معلم را آغاز کرد ، و همچنین دو نوجوان که در گروهی بودند که به او پول می دادند تا او را بکشند تا کشته شود ، در میان هفت نفر متهم به قتل پتی هستند ، به گفته ژان فرانسوا ریکار ، دادستان مبارزه با تروریسم.

https://www.youtube.com/watch؟v=BDIIlh9lmjA

گفته می شود که پدر با آنزوروف تبادل پیام کرده و دو نوجوان 14 و 15 ساله به قتل کمک کرده و از آن حمایت کرده اند.

آنزوروف پتی را با چاقو جدا کرد و سپس شواهد عکاسی از قساوتی را که قبل از تیراندازی توسط پلیس در توییتر مرتکب شده بود ، به اشتراک گذاشت.
همچنین در rt.com
روزنامه فرانسوی پس از بازنشر کارتون حضرت محمد (ص) با تهدید روبرو می شودفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *