کاسترو از کوبا کنار می رود ، می گوید که او قدرت را به نسل بعدی رهبران “ضد امپریالیست” می دهد – RT World News

رائول کاسترو ، رهبر حزب کمونیست کوبا اعلام کرد که از قدرت کناره گیری می کند و رهبری “را با شور و روحیه ضد امپریالیستی” به نسل جوان می سپارد. خانواده کاسترو از سال 1961 حزب را رهبری می کنند.

“همانطور که زندگی می کنم ، برای دفاع از میهن ، انقلاب و سوسیالیسم با پایم در رگبار آماده خواهم شد.” کاسترو روز جمعه در یک کنوانسیون در هاوانا به نمایندگان حزب گفت.
همچنین در rt.com
ضمیمه کوبا؟ چپ و راست متحد شدند تا بیل کریستول ، امپریالیست نئوکون “بیدار” را بخاطر حمایت از تصرف ایالات جزیره توسط ایالات متحدهرائول از سال 2011 به عنوان دبیر اول حزب کمونیست کوبا ، زمانی که جانشین برادر فقید خود ، فیدل کاسترو شد ، خدمت می کرد. فیدل پس از انقلاب 1959 نخست وزیر (رئیس جمهور بعدی) کوبا شد و دو سال بعد اولین دبیر حزب شد.

رائول کاسترو در سال 2018 ، هنگامی که میگل دیاز-کانل دفتر را به دست گرفت ، از سمت ریاست جمهوری کناره گیری کرد ، اما همچنان مسئولیت حزب را بر عهده داشت.

اخبار مرتبط  آلمان قرار است سربازان تبعیض آمیز از همجنسگرایان را جبران کند - گزارش ها - RT World News

کوبا علی رغم اینکه رائول کاسترو در سال 2011 اصلاحات محدودی در بازار آزاد انجام داده ، یکی از آخرین دولتهای کمونیستی است. سیستم بهداشت و درمان و نرخ باسوادی این کشور در مقایسه با برخی از کشورهای سرمایه دار به طور چشمگیری بالا است ، اما تهیه کالاهای مصرفی سخت است. حقوق و دستمزد دولت در کوبا فقط 20 دلار در ماه است و فقط 113000 ماشین بین 11 میلیون نفر در این کشور وجود دارد.

هر طرف وفاداری که کفش کاسترو را پر کند باید با یک اقتصاد راکد و همچنین روابط متشنج با ایالات متحده دست و پنجه نرم کند. در حالی که دونالد ترامپ سفر و تجارت با این جزیره را در دوران مسئولیت خود تحریم و ممنوع کرد ، رئیس جمهور جو بایدن قول داده است روابط با کوبا را آب کند. با این حال ، وی هنوز هیچ یک از سیاست های ترامپ را تغییر نداده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *