کانبرا ممنوعیت سفر را مجرم اعلام می کند که بازگشت اتباع خود از هند را جبران می کند – اخبار جهانی RT

استرالیا ورود ممنوع از هند را ممنوع کرده است ، کسانی که جرأت نقض آن را دارند تا با زندان و جریمه های سنگین روبرو شوند. این حرکت با انتقاداتی روبرو شده است ، اما دولت تأکید می کند که این امر برای محافظت از بهداشت عمومی لازم است.

این قانون بحث برانگیز از روز دوشنبه به اجرا درآمد ، ممنوعیت بازگشت شهروندان استرالیایی به کشور از نقطه Covid-19 تا 15 مه. برای کسانی که این محدودیت ها را نادیده بگیرند ، پنج سال در پشت میله های زندان و یا جریمه 66600 دلار استرالیا (51،500 دلار آمریکا) قرار دارند. )

“این یک وضعیت پر خطر در هند است ،” گرگ هانت ، وزیر بهداشت ، روز دوشنبه در جریان یک نشست خبری تلویزیونی گفت. “در هیچ یک از توصیه های مشترک المنافع در مورد این اقدام یا سایر اقدامات تردیدی وجود نداشته است.”

ممنوعیت سفر توسط رئیس كل كشور ، پاول كلی پشتیبانی شده است ، وی اعتراف كرده است كه این محدودیت ها منجر به مرگ استرالیایی هایی می شود كه مجبور به ماندن در هند هستند.

او نگرانی های خود را بیان کرد. “این موارد شامل خطر بیماری جدی بدون دسترسی به مراقبت های بهداشتی ، احتمال گرفتار شدن استرالیایی ها در یک کشور ترانزیتی و در یک بدترین حالت ، مرگ و میر است.” کلی روز دوشنبه در نامه ای به دولت گفت. با این حال ، خطر واردات گونه های هندی ویروس کرونا در کشور از این نگرانی ها بیشتر است ، او استدلال کرد.

هر مورد جدیدی که در قرنطینه شناسایی می شود ، خطر نشت به جامعه استرالیا را از طریق انتقال به کارگران قرنطینه یا دیگر افراد قرنطینه شده و پس از آن ، به طور گسترده تر به جامعه استرالیا افزایش می دهد.

این تصمیم دولت با انتقاد شدید از هر دو طرف طیف سیاسی روبرو شد ، حتی برخی تا آنجا پیش رفتند که ادعا کنند این اقدام اساساً “نژاد پرست.” منتقدان خاطرنشان كردند كه چنين ممنوعيتي در طي افزايش ويروس كرونا در انگلستان و آمريكا اعمال نشده است.
همچنین در rt.com
اتهامات نژادپرستی ، انتقاد درحالی که استرالیا مجازات های کیفری را برای شهروندانی که قصد دارند از هند به خانه خود برسند وارد می کنداخبار مرتبط  مجریان قانون آلمان می گویند که آنها از حمله به سبک کریستیچچرچ در خانه جلوگیری کرده اند - RT World News

نخست وزیر اسکات موریسون با قاطعیت این اتهامات را رد کرد و اظهار داشت که دولت در همان ابتدای همه گیری ، وقتی تصمیم به توقف پروازهای خود از چین گرفت ، با انتقاداتی مشابه روبرو شده بود.

“این در مورد سلامتی است. همین اتهامات زده شد … بیش از یک سال پیش ، وقتی مرزها را به روی سرزمین اصلی چین بستیم ، “ موریسون اوایل روز دوشنبه به ایستگاه رادیویی 2 گیگابایتی گفت.

هیچ سیاست و ایدئولوژی در همه گیر وجود ندارد ، و من دائماً متعجب می شوم از کسانی که می خواهند آن را به آن تزریق کنند.

موریسون تأکید کرد ، ممنوعیت سفر یک اقدام موقتی است و توضیح داد که دولت مجبور شده است “اطمینان حاصل کنید که ما در استرالیا موج سومی نخواهیم گرفت و سیستم قرنطینه ما می تواند قوی بماند.” این مورد تحت بررسی مداوم قرار می گیرد ، و “فقط برای حفظ امنیت استرالیایی ها فقط تا زمانی که لازم باشد باید در محل باشد” او افزود.

هند اخیراً به شدت تحت تأثیر موج دوم ویروس کرونا قرار گرفته است ، و افزایش روزانه بیش از 300000 عفونت را برای چندین روز متوالی به ثبت می رساند. هجوم بیماران سیستم مراقبت های بهداشتی را تحت فشار قرار داده است و بیمارستان ها با کمبود اکسیژن و داروهای ضد ویروسی و همچنین تعداد تخت های مورد نیاز برای درمان بسیاری از بیماران بیمار روبرو هستند.
همچنین در rt.com
در صورت تلاش برای فرار از هند مبتلا به کوید ، ستاره های کریکت “Stranded” Aussie IPL با زندان و جریمه روبرو می شونددر مقابل ، استرالیا با ثبت كمتر از 30،000 مورد و فقط حدود 910 مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ، بیماری را تا حد زیادی تحت كنترل نگه داشته است. این کشور بارها و بارها اقدام به قفل محکم کرده است ، حتی در پاسخ به تعداد انگشت شماری از پرونده های Covid-19 ، و مرزهای خارجی آن از مارس 2020 همچنان محکم بسته شده است ، و هزاران نفر از شهروندان آن در خارج از کشور گرفتار مانده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *