کبک آخرین متولی متوقف کردن دوزهای اول AstraZeneca’s Covid-19 در تغییر در واکسن است – RT World News

وزارت بهداشت گفته است ، پس از توصیه کمیته ایمن سازی در مورد این موضوع ، استان کبک کانادا دیگر واکسن AstraZeneca’s Covid-19 را به عنوان اولین دوز به مردم ارائه نمی دهد.

این وزارتخانه روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت كه تقریباً تمام دوزهای AstraZeneca در هفته های اخیر در افراد 45 ساله و بالاتر استفاده شده است.

وزارت گفت ، هر دوز باقیمانده ، از جمله 148،000 مورد دیگر که قرار است در هفته آینده باشد ، فقط به عنوان عکس تقویت کننده استفاده می شود.

“من می خواهم به کبکرانی که AstraZeneca را در اولین دوز دریافت کرده اند اطمینان دهم: اثربخشی آن بالا و ماندگار است” وزیر بهداشت ، کریستین دوبه روز پنجشنبه در توییتی گفت.
همچنین در rt.com
استان انتاریو کانادا استفاده از واکسن AstraZeneca Covid-19 را متوقف کرد پس از اثبات خطر لخته شدن خون بیش از حد انتظاراخبار مرتبط  جمع کنندگان شکارچی فعال ‘روزانه انرژی بیشتری نسبت به غربی های کم تحرک نمی سوزانند’ - اخبار جهانی RT

در بیانیه وزارتخانه تأکید شده است که لخته های خون مربوط به واکسن AstraZeneca یک عارضه جانبی نادر است – تقریباً 1 در 100000 مورد – اما نمی گوید این دلیل تغییر در استراتژی است.

کبک آخرین استان کانادا است که این هفته واکسن AstraZeneca خود را تغییر داد پس از آنکه انتاریو به دلیل نگرانی از لخته شدن خون ، لگن را متوقف کرد و آلبرتا به دلیل مشکلات تأمین ، فعالیت خود را متوقف کرد.

چندین کشور در سراسر جهان تعداد اندکی از موارد لخته شدن خون غیرمعمول را در میان میلیون ها نفر از افراد تزریق شده به انگلیسی – سوئدی تاکنون گزارش کرده اند.

تنظیم کننده های دارو در ایالات متحده و اتحادیه اروپا گفته اند که مزایای این واکسن همچنان بیشتر از خطرات آن است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *