کتاب آگاتا کریستی 80 ساله “ده نفر کوچک ****” در صورت ایجاد تخلف در فرانسه تغییر نام داد – RT World News

80 سال پس از انتشار كتاب ، به عنوان فرانسوی ، عنوان برتر پرفروش آگاتا كریستی – و سپس هیچ كدام وجود ندارد – به نام فرانسوی نامگذاری شود ، زیرا نسخه francophone عنوان اصلی را حفظ كرد و با شعارهای نژادی پر شد.

این نویسنده انگلیسی ، که به خاطر 66 رمان کارآگاه و مجموعه داستان های کوتاه از جمله داستان های کارآگاهان هرکول پویروت و خانم مارپل مشهور است ، در اوایل تا اواسط قرن بیستم یک نویسنده پرکار بود.

“و سپس آنجا هیچکدام هیچکدام” از مشهورترین آثار اوست که الهام بخش ده ها فیلم سینمایی ، تلویزیونی ، رادیویی و صحنه ای است. با این حال ، برخی از استفاده نویسنده از زبان بسیار دور از دوران بیدار قرن بیست و یکم است.

نوه بزرگ کریستی ، جیمز پریچارد ، که مسئولیت دارایی خود را بر عهده دارد ، تصمیم گرفته است عنوان رمان را به زبان فرانسوی “Les Dix Petits N *** es” ، فرانسوی برای “ده کوچک N **** rs” تغییر دهد. برای جلوگیری از ایجاد جرم بدون نیاز.
همچنین در rt.com
محققان ادعا می کنند “بدون شک” شکسپیر دوجنسگرا بود. اما چرا حتی مهم است ، نمی توانیم ترجیحات جنسی برد را تنها بگذاریم؟وی گفت: “وقتی کتاب نوشت ، زبان متفاوت بود و ما از کلماتی استفاده می کردیم که اکنون فراموش شده اند. این داستان بر اساس یک قافیه عامه پسند است که به آگاتا کریستی نسبت داده نمی شود ، “ پریچارد به RTL گفت.

“اگر فقط یک نفر این احساس را می کرد ، خیلی زیاد بود! ما دیگر نباید از اصطلاحاتی استفاده کنیم که احتمالاً آسیب ببینند: این رفتارهایی است که باید در سال 2020 اتخاذ شود. “ پریشارد افزود.

از روز چهارشنبه ، عنوان نسخه های جدید به “Ils étaient dix” یا “They Were Ten” تغییر خواهد کرد.

اخبار مرتبط  اسرائیل روابط دیپلماتیک خود را با کوزوو با اکثریت مسلمان آغاز می کند ، در حالی که صربستان قول انتقال سفارت را به بیت المقدس می دهد - RT World News

علاوه بر این ، شکل هجومی فرانسوی کلمه “negro” ، که 74 بار در ترجمه اصلی قدمت دهه 1940 ظاهر می شود ، پاک خواهد شد. به عنوان مثال ، “جزیره N **** rs” در این کتاب اکنون “جزیره سرباز” نامیده می شود ، زیرا سالهاست که در نسخه آمریکایی این کتاب خوانده می شود.
همچنین در rt.com
متکلمان گفتند که متوقف کردن کامل “مرعوب” ژنرال صفر است و “در حال بازنگری” است ، درست مثل ریاضیات “نژادپرستانه” و املای مناسباین کتاب برای اولین بار در انگلیس در سال 1939 با عنوان “ده کوچک N *****” منتشر شد ، با اشاره به آهنگ minstrel ، که یک نکته اصلی طرح است. در ایالات متحده آمریکا ، این کتاب مدتهاست به عنوان “و سپس هیچ یک وجود ندارد” به فروش می رسد ، اگرچه نسخه های دیگر با عنوان توهین آمیز بالقوه “ده هندی کوچک” نیز وجود دارد.

این کتاب بیش از 100 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسانده است ، بنابراین این تغییر بعید است که هر فرانکوفونی را از دیدن مضراب نژادی در برخی قفسه کتاب محافظت کند.

این اقدام در حالی رخ می دهد که یک تحول فرهنگی اخیر جهانی بر اثر جنبش های ضد نژادپرستی و ضد استعمار در پی قتل های مشهور پلیس مردان سیاه پوست در آمریکا که منجر به اعتراضات بزرگ و پاره شدن مجسمه های چهره های مرتبط با تاریخی شد ، صورت گرفته است. نژادپرستی و برده داری.

بئاتریس دووال ، مدیر کل ناشر Livre de Poche ، که در ماه اکتبر نسخه بازنگری شده به زبان فرانسوی نیز منتشر خواهد شد ، می گوید فرانسه یکی از آخرین سرزمین های جهان بود که عنوان اصلی را حفظ کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *