کتاب درسی مداخله خارجی؟ دستمزدهای دولت ایالات متحده به “گروه های جامعه مدنی” پس از یخ زدن بودجه – به هنگ کنگ آشکار شد – RT World News

به نظر می رسد که اتهامات مکرر پکن مبنی بر مداخله خارجی در امور داخلی هنگ کنگ ، پس از یخ زدن بودجه دولت ، حمایت مالی ایالات متحده از فعالان این شهر نیمه خودمختار را اثبات کرده است.

حدود 2 میلیون دلار برای کمک به فعالان هنگ کنگ اختصاص داده شده بود “اجتناب از نظارت دولت چین ،” طبق گزارش اخیر TIME این پول هرگز به دلیل تغییر ساختار و کاهش در آژانس آمریکایی رسانه جهانی (USAGM) که بودجه فدرال را برای ابتکارات خبری و اطلاع رسانی در خارج از کشور از جمله صدای آمریکا اختصاص می دهد تحویل داده نشد. برخی از وجوه قبلاً پرداخت شده بود.

قرار بود این پول به صندوق فناوری باز (WTF) مستقر در واشنگتن (OTF) برود که پول نقد را به اینترنت می ریزد “آزادی” پروژه ها در سراسر جهان اگرچه رسماً غیر انتفاعی مستقل است ، اما این سازمان توسط کنگره تأمین می شود.

یخ زدگی بودجه نیز در حدود 500000 دلار در منابع OTF که گفته می شود برای کمک به فعالان در سراسر جهان انجام می شود ، از حمله دیجیتالی و شناسایی جلوگیری کرد. از زمان آغاز اعتراضات سال گذشته ، چندین پرداخت از این صندوق به گروه هایی در هنگ کنگ داده شد.
همچنین در rt.com
معترضان هنگ کنگ تا آمریكا دلپذیر هستند و از خشونت های مداوم می خواهند شهر را آزاد كنند (VIDEOS)OTF همچنین 3 میلیون دلار برای کمک به توسعه سیگنال ، برنامه پیام رسانی رمزگذاری شده توسط بسیاری از معترضین هنگ کنگ فراهم کرده است. اگرچه OTF تا حد زیادی زیر رادار باقی مانده است ، اما برجسته تر اوقاف ملی برای دموکراسی (NED) نیز نقش مهمی در هنگ کنگ داشته است. در سال 2019 ، غیرانتفاعی بودجه ایالات متحده 643،000 دلار برای کمک هزینه کرد “جامعه مدنی” گروه های موجود در شهر این سازمان انکار می کند که از این پول برای تأمین اعتبار تظاهرات استفاده شده است.

روابط مالی دولت ایالات متحده با فعالان هنگ کنگ چیزی پنهانی بوده است. در ماه ژوئن ، بنیاد الکترونیکی Frontier از دولت ایالات متحده خواست تا بودجه پروژه های خارج از کشور OTF را تأمین کند ، و اعلام کرد که این کمک ها برای کمک به آنها ضروری است “جنبش دموکراسی هنگ کنگ”

خط لوله نقدی ایالات متحده به هنگ کنگ برخی را وادار کرده است که واشنگتن را متهم به واضح بودن استانداردهای دوگانه در هنگام انجام عملیات نفوذ خارجی کنند.

اخبار مرتبط  تماشا کنید اولین ملت اروپا واکسن Sputnik V روسیه را علیه Covid-19 دریافت می کند - اخبار جهانی RT

“تصور کنید که اگر چندین آژانس دولتی چینی مانند شین هوا به طور مخفیانه به گروه های معترض در سراسر ایالات متحده کمک کنند تا از نظارت و سرکوب سازمان های اجرای قانون جلوگیری کنند ، دولت آمریکا چگونه واکنش نشان خواهد داد.” الكس لو ، ستون نویس ستارگان پست South China Morning Post ، مشاهده كرد. وی گمانه زنی كرد كه اگر نقش ها معكوس شود ، به احتمال زیاد ایالات متحده خواهد بود “تهدید جنگ با چین.”
همچنین در rt.com
یکی از فعالان هنگ کنگ پس از عکس گرفتن با مقام کنسولگری ایالات متحده ، به حالت دفاعی می رودمعترضان هنگ کنگ هرگز از روابط و تحسین واشنگتن خجالت نکشیدند. اوت گذشته ، گروهی از فعالان برجسته با ملاقات با یک مقام ارشد کنسولگری ایالات متحده عکاسی کردند.

یک ماه بعد ، تظاهرکنندگان پرچم آمریکا به خیابان های هنگ کنگ رفتند تا دونالد ترامپ را مطالبه کنند “رهایی” آنها را از قانون چینی.

ماه ها ، پکن از ایالات متحده خواسته است كه از مداخله در هنگ كنگ دست بكشد. آگاه از حمایت خارجی فعالان ، چین در ماه دسامبر تحریم های علیه NED را اعلام کرد و این امر را غیر انتفاعی بودن ارتقاء متهم کرد “فعالیتهای جنایی بسیار خشونت آمیز” در حال حاضر ، OTF موفق شده است از محدودیت هایی مشابه با سیلی جلوگیری کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *