کره شمالی رئیس جمهور آمریکا را به “دادن داستان بی اساس به رسانه ها” متهم کرد – RT World News

پیونگ یانگ گفته است كه ادعای دونالد ترامپ مبنی بر دریافت نامه مثبت از كیم جونگ اون دروغ است ، و از رئیس جمهور آمریكا خواست كه از استفاده از روابط خود با رهبر كره شمالی برای “اهداف خودخواهانه” خودداری كند.

در جریان توجیهی که روز شنبه انجام شد ، ترامپ به آنچه که داشت ، مباهات کرد “به تازگی” پیام کتبی از کیم دریافت کرد. “این یک یادداشت خوب بود. من فکر می کنم خوب کار می کنیم ، “ او گفت ، با اصرار كه آمریكا و كره شمالی در حال حاضر در جنگ خواهند بود ، این به خاطر تلاش های دیپلماتیک او نبود.

اما معلوم شد که نامه خوب و خوشایند نبود ، و همچنین ناخوشایند نبود – زیرا طبق گفته وزارت خارجه کره شمالی ، این امر به سادگی وجود نداشت.

“اخیراً هیچ نامه ای از طرف رهبری عالی DPRK (جمهوری خلق دموکراتیک کره) به رئیس جمهور ایالات متحده ارسال نشده است ،” این وزارتخانه از طریق خبرگزاری KCNA پیونگ یانگ گفت.

دیپلمات ها قول داده اند که تلاش خواهند کرد تا آنچه را که ترامپ به دنبال به دست آوردن باشد کشف کنند “تغذیه داستان بی اساس در رسانه ها.”

روابط بین دو رهبر “مسئله ای نیست که فقط برای انحراف مطرح شود ، و نه باید [they] برای رسیدن به اهداف خودخواهی سوء استفاده شود. “ وزارت اشاره کرد.

رابطه عشق و نفرت بین ترامپ و کیم از تابستان سال 2018 پس از برگزاری اجلاس پر هیجان در سنگاپور آغاز شد. اما علیرغم برگزاری دو جلسه دیگر و مبادله چندین نامه ، هدف اعلام شده از خنثی سازی شبه جزیره کره مانند همیشه دور است.

اخبار مرتبط  300 مورد بدون علامت Covid-19 که در ووهان یافت شد ، پس از آنکه کل جمعیت را نمایش می دهد - RT World News

بحث و گفتگو در مورد موضوع بین پیونگ یانگ و واشنگتن اساساً از اوایل سال 2019 متوقف شده است ، هنگامی که ترامپ درخواست کیم را برای رفع تحریم ها علیه کشورش رد کرد.

ترامپ آخرین نامه ای را در اواخر ماه مارس به رهبر کره شمالی ارسال کرد و در جنگ کووید-19 کمک ارائه کرد. در آن زمان پیونگ یانگ هیچ حقیقت را پنهان نکرده است که پیامی از کاخ سفید دریافت کرده اند ، با KCNA گفت رهبر آمریکا در حال نوشتن چگونگی “تحت تاثیر قرار” او با راهی بود که کیم به این بیماری مبتلا شده بود.
همچنین در rt.com
کره شمالی می گوید که ترامپ تحت تأثیر قرار دادن خود به کیم و همکاری کورو ویروس را پیشنهاد کرده استکره شمالی تاکنون هیچ موردی با تاخیر کرونا گزارش نکرده است. اما ژنرال آمریكا رابرت آبرامز ، كه سرپرستی نیروهای آمریكایی در كره جنوبی است ، گفت كه اطلاعات آنها گفته است كه این “ادعای غیرممكن” از پیونگ یانگ بوده است. با این حال ، فرمانده نمی تواند دقیقاً بگوید چه تعداد از بیماران Covid-19 در کره شمالی وجود داشته است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *