کشتی پیمایشی ترکیه با داغ شدن اختلافات دریایی با یونان فعالیت خود را در مدیترانه شرقی آغاز می کند – RT World News

یک کشتی بررسی لرزه نگاری ترکیه در میان اختلافات ناخوشایند بین آنکارا و آتن در مورد حقوق دریایی در منطقه ، جستجو برای ذخایر نفت و گاز در مدیترانه شرقی را آغاز کرده است.

ادامه مطلب

به گفته فاتح دونمز ، وزیر انرژی ترکیه ، انتظار می رود کشتی اورچ رییس اولین خواندن های لرزه ای خود را روز چهارشنبه پس از اعزام به منطقه مورد مناقشه در مدیترانه در اوایل هفته جاری دریافت کند.

این کشتی ماه گذشته ، در آنچه آنکارا به عنوان حرکتی حسن نیت طراحی شده برای تقویت دیپلماسی با آتن توصیف کرد ، به بندر بازگشت. با این حال ، تصمیم برای انتقال مجدد کشتی به منطقه ای در نزدیکی جزیره Kastellorizo ​​یونان در سواحل ترکیه به عنوان یک تحریک خطرناک محکوم شده است. وزارت خارجه یونان توسعه را به عنوان یک توصیف کرد “تشدید عمده” و یک “تهدید مستقیم صلح در منطقه” در حالی که واشنگتن “متاسف” این تصمیم را فرا گرفت و از آنکارا خواست که فوراً گفتگوها را با همسایه مدیترانه خود آغاز کند. آلمان نیز با استدلال در مورد این امر انتقادی بود “بی خرد” برای از سرگیری اکتشاف در منطقه

اخبار مرتبط  اسرائیل از 18 سپتامبر وارد قفل کامل ، تعطیلی مدارس و تعطیل کردن بیشتر مشاغل غیرضروری می شود

رقبای دیرینه در مورد آبهای مناقشه برانگیز اختلاف نظر داشتند که گمان می رود سرشار از نفت و گاز باشد. اختلافات ارضی بعد از آغاز بررسی منطقه توسط اوروک رییس شدیدتر شد.

یونان از تصمیم آنکارا برای پس گرفتن موقت کشتی قدردانی کرده بود اما گفت هنوز معلوم نیست که ترکیه این کشتی را دارد “مخلص – بی ریا – صمیمانه” در آرزوی خود برای یافتن راه حلی برای مشاجره دریایی.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *