کشورهای اتحادیه اروپا از اسرائیل می خواهند که ساخت و ساز شهرک ها در کرانه باختری را متوقف کند زیرا این طرح قوانین بین المللی را نقض می کند – RT World News

انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و اسپانیا برنامه تل آویو برای ساخت بیش از 4900 خانه جدید را در کرانه باختری اشغال شده محکوم کردند و از اسرائیل و فلسطین خواستند تا “گفتگوی معتبر” را از سر بگیرند.

“گسترش شهرک سازی ، قوانین بین المللی را نقض می کند و بیشتر باعث زنده ماندن راه حل دو کشور برای ایجاد صلح عادلانه و پایدار در درگیری های اسرائیل و فلسطین می شود” پنج کشور روز جمعه در بیانیه مشترک گفتند.

آنها خواستار توقف فوری ساخت شهرک ها و همچنین تخلیه و تخریب بناهای فلسطینی در قدس شرقی و کرانه باختری شدند.

این بیانیه در حالی است که کمیته برنامه ریزی وزارت دفاع اسرائیل روز چهارشنبه تصویب نهایی خود برای 2،166 خانه جدید در کرانه باختری را صادر کرد و “برنامه های بیش از 3000 را به جلو فشار دهید” روز پنجشنبه ، با توجه به ناظر مستقر در تل آویو Peace Now.

این سازمان گزارش داده است که امسال بیش از 12 هزار و 150 ساختمان جدید اسکان تصویب شده است که بیشتر آنها در منطقه بین شهرهای رام الله و نابلس فلسطین قرار دارند.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه مصوبات جدید شهرک های یهودی را “جنون” توصیف کرد ، نبیل ابودروئیده سخنگوی محمود عباس رئیس جمهور تشکیلات خودگردان گفت که گسترش شهرک ها “هر فرصتی واقعی برای صلح عادلانه و همه جانبه را از بین می برد.”
همچنین در rt.com
رئیس اتحادیه عرب تصویب اسرائیل برای بیش از 2000 واحد جدید اسکان در کرانه باختری اشغال شده را رد می کنداخبار مرتبط  TikTok از دادگاه می خواهد تا دستور واگذاری ترامپ را متوقف کند ، به عدم "بازخورد اساسی" استناد می کند - RT World News

کشورهای اروپایی خواستار اجرای کامل قطعنامه 2334 شورای امنیت سازمان ملل در سال 2016 شدند که شهرک سازی را محکوم می کند و خواستار پایان ساخت و ساز شهرک ها است. این کشورها همچنین متذکر شدند که تعلیق اسرائیل از برنامه های الحاق بخشی از سرزمین های اشغالی فلسطین ، که ماه گذشته در ازای عادی سازی روابط با بحرین و امارات اعلام کرد ، “باید دائمی شود.”

“ما از هر دو طرف می خواهیم که از هرگونه اقدام یک جانبه پرهیز کرده و گفتگوی معتبر و همچنین مذاکرات مستقیم در مورد تمام موضوعات مربوط به وضعیت نهایی را از سر بگیرند.” بیانیه به پایان رسید.

کرانه باختری از زمان جنگ شش روزه 1967 توسط اسرائیل اشغال شده است. اسرائیلی ها و فلسطینی ها هر دو بر حقوق این منطقه ادعا می کنند ، با این حال ، چندین دهه مذاکره مجدد و دوباره هنوز هیچ مصوبه ای نداشته است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *