کلیسا در حالی شعله ور می شود و با تجمع سالگرد شیلی و درگیری و غارت به هم می خورد – RT World News

ده ها هزار شیلیایی در سانتیاگو تجمع کرده اند و هنوز یک سال پس از ده ها کشته شدن اعتراضات گسترده خواستار تغییرات قانون اساسی هستند ، اما سرانجام این رویداد مسالمت آمیز به هرج و مرج کشیده شد ، با درگیری ، غارت و آتش سوزی.

اعتراض در پایتخت شیلی عصر یکشنبه با درگیری با پلیس و غارت سوپرمارکت ها آغاز شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=dMJJwLh11yE

اواخر همان روز گروه های ماسک دار اقدام به بمب گذاری در مقر پلیس و کلیسا کردند. در حالی که آتش نشانان و حتی برخی از معترضین سعی در نجات ایگلسیا د لا آسونسیون داشتند ، سرانجام گل برج آن فرو ریخت.

https://www.youtube.com/watch؟v=uUsuSj7ix80

“کسانی که این اقدامات خشونت آمیز را انجام می دهند نمی خواهند شیلیایی ها مشکلات ما را از طریق روش های دموکراتیک حل کنند” ویکتور پرز ، وزیر کشور ، اواخر روز یکشنبه گفت ، از معترضان صلح طلب تمجید کرد اما قول داد که آشوبگران و خرابکاران را به دادگاه بکشاند.

پرز از شیلیایی ها خواست که به جای همه آنها در همه پرسی ملی شکایات خود را ابراز کنند ، که از رأی دهندگان س whetherال می کند که آیا قانون اساسی شیلی جایگزین می شود و در این صورت ، چطور می توان منشور جدید را تنظیم کرد.

قانون اساسی فعلی که از سال 1980 در حال اجرا است و توسط نظامی نظامی سابق آگوستو پینوشه تصویب شده است ، در طی سالهای متمادی بارها تغییر یافته است. با این حال ، این مسئولیت دولت در ارائه آموزش و مراقبت های بهداشتی را تعیین نمی کند – دو خواسته میلیون ها شیلیایی که اخیراً پس از ماه ها محاصره Covid-19 بار دیگر به خیابان ها آمده اند.

اخبار مرتبط  کره شمالی "برنامه اقدام نظامی را علیه سئول به حالت تعلیق درآورد" - RT World News

https://www.youtube.com/watch؟v=3DnjdTenrZw

مقامات تخمین زدند که تجمع روز یکشنبه در سانتیاگو پایتخت بیش از 25000 نفر را در اوج خود جلب نکرد ، بسیار کمتر از ناآرامی های سال 2019 که منجر به ممنوعیت عبور و مرور و خیابان های گشت زنی نظامی برای اولین بار از زمان حکومت پینوشه شد.
همچنین در rt.com
“ما در جنگ هستیم!” شیلی منع رفت و آمد را تمدید کرد ، هزاران سرباز در خیابان ها گشت می زنند که تعداد کشته شدگان در شورش های خشونت آمیز افزایش می یابد (عکس ها ، فیلم ها)فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *