کمیسیون اتحادیه اروپا ، کشورهای عضو پس از افشای تأخیر در تحویل واکسن ، از AstraZeneca “به شدت ناراضی” هستند – RT World News

AstraZeneca به مقامات اتحادیه اروپا هشدار داده است که در سه ماهه نخست سال تأخیر در واکسن Covid-19 در آن وجود دارد و همین امر باعث می شود تا کمیساریای بهداشت اتحادیه “نارضایتی عمیق” را ابراز کند.

اواخر روز جمعه ، در یک سری توییت ها ، استلا کریاکیدیس ، کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا گفت که تأخیرها توسط نمایندگان شرکت داروسازی انگلیس-سوئد در اوایل آن روز آشکار شد “در مقایسه با پیش بینی سه ماهه اول سال جاری.”

“کمیسیون اتحادیه اروپا و کشورهای عضو از این امر نارضایتی عمیق نشان دادند ،” وی افزود

ما بر یک برنامه دقیق زایمان اصرار داشتیم که براساس آن کشورهای عضو باید برنامه واکسیناسیون خود را برنامه ریزی کنند ، منوط به اعطای مجوز بازاریابی مشروط.

نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا هنوز واکسنی را که به طور مشترک توسط AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد انگلستان ساخته شده است ، تأیید نکرده اند ، اما اتحادیه تا 400 میلیون دوز را پیش سفارش داده است که از این تعداد حدود 80 میلیون تا مارس تحویل داده می شود.

اخبار مرتبط  ارتش چین از ایالات متحده خواست تا "اقدامات تحریک آمیز" را در دریای چین جنوبی متوقف کند زیرا USS جان مک کین وارد آبهای مناقشه می شود - اخبار جهانی RT

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا به رویترز گفت که این رقم کاهش یافته به معنای کاهش 60 درصدی زایمان برای آن دوره ، به 31 میلیون دوز است.
همچنین در rt.com
رئیس واکسن WHO می گوید که “انتقال خرد کننده” Covid-19 برای جلوگیری از جهش های بیشتر در میان شیوع واکسن جهانی حیاتی استتصمیم آژانس دارویی اروپا در مورد تأیید مجوز بازاریابی مشروط برای واکسن می تواند قبل از پایان این ماه گرفته شود. آزمایشات بالینی گزارش کرده اند که این ماده 94.5 درصد اثر در برابر Covid-19 دارد.

تلقیح AstraZeneca نسبت به بقیه نسبتاً راحت تر است ، زیرا در دمای 8-2 درجه سانتیگراد قابل نگهداری است ، در مقایسه با Sputnik V’s -18C ، Moderna’s -20C و Pfizer’s -70C.

اخبار مربوط به وقفه AstraZenca پس از آن اعلام می شود كه اتحادیه اروپا به دنبال آن است “شفاف سازی” از Pfizer در مورد کاهش بیشتر تحویل های خود ، قبلاً اعلام کرده بود که در حال ارتقا capacity ظرفیت تولید در بلژیک است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *