کمیسیون سازمان ملل متحد سوریه هرگز به ادلب نرفت ، وسواس به سرزنش دمشق – لاوروف – RT World News

وزیر امور خارجه روسیه پس از متهم شدن دولت سوریه به “جنایات جنگی” در ادلب گفت ، کمیسیون تحقیق سازمان ملل در مورد سوریه متکی به منابع دست دوم غیرقابل اطمینان است و وسواس به سرزنش دمشق را دارد.

“این کمیسیون به اصطلاح مستقل از واقعیت های تهیه شده از شبکه های اجتماعی و از برخی منابعی که خواسته اند ناشناس بماند ، با استناد به نگرانی های امنیتی ، استفاده می کند.” لاوروف روز چهارشنبه گفت. وی در مورد اظهارات سه مقام سازمان ملل ، كه هرگز در بازدید از استان جنگ زده نگران نبودند ، اظهار داشت.

در حالی که وزارت امور خارجه روسیه در صدد رسیدگی به مناقشه سوریه یا هر چیز دیگری براساس واقعیتهای تأیید شده توسط منابع مسئول است ، کمیسیون تحقیق سوریه نمی تواند به خاطر ادعاهای خود از امنیت خود دفاع کند ، “همانطور که قبلاً بیش از یک بار ثابت شده است” لاوروف افزود.

مأموریت آن به “به دنبال یافتن مواد سازنده برای دمشق و کسانی که آنها متحدین آن می نامند.”
همچنین در rt.com
سخنگوی ارتش آمریكا می گوید: ادلب یك “جذابیت برای گروه های تروریستی است” كه با روایت MSM در مورد سوریه مخالف استروز سه شنبه ، کمیسیون سه نفره گزارشی را منتشر کرد که ماه گذشته توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل درخواست شده بود. ادعا کرد که “نیروهای طرفدار دولت و تروریست های تعیین شده سازمان ملل به طور آشکار قوانین جنگ و حقوق غیرنظامیان سوریه را نقض کردند.” با توجه به صندلی خود Paulo Pinheiro.

اخبار مرتبط  تهدیدات برلین "بی پاسخ نخواهد ماند" سفیر روسیه می گوید ، پس از پیوند آلمان قتل سابق مبارز چچن به مسکو

این گروه دولت سوریه و نیروی اعزامی روسیه را متهم کردند “بمباران گسترده و بی تفاوت” مناطقی که توسط “گروه های مسلح” در ادلب ، که آنها می گویند غیرنظامیان را مجبور به فرار به دست تروریست ها کردند.

با این حال ، این کمیسیون همچنین گفت که حیات تحریر الشام (HTS) – وابسته به القاعده که با نام قبلی خود جبهه النصره شناخته می شود – پس از آن “غارت” خانه های همین غیرنظامیان و “غیرنظامیان با بیان عقاید مخالف ، از جمله روزنامه نگاران ، بازداشت ، شکنجه و اعدام شدند.”

HTS نیز “مناطق غیرنظامی پرجمعیت و بدون انفجار گلوله باران شد و در میان غیرنظامیان وحشت کرد” آنها گفتند که وفادار به دولت سوریه هستند.

استان ادلب در شمال غربی سوریه آخرین سنگر باقی مانده از ستیزه جویان است که زمانی با پشتوانه ترکیه ، عربستان سعودی و آمریکا به دنبال سرنگونی دولت رئیس جمهور بشار اسد بودند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *