کمیسیون VP به خبرگزاری فرانسه – RT World News گفت: اتحادیه اروپا تلاش برای تصویب توافق سرمایه گذاری با چین را در میان کشمکش های مجازات مداوم متوقف می کند

معاون رئیس شعبه اجرایی اتحادیه اروپا به خبرگزاری فرانسه گفت كه اتحادیه اروپا تلاش های خود را برای تصویب یك معامله بزرگ سرمایه گذاری با چین به دلیل مشاجره و جنگ تحریم ها بر سر ادعاهای نقض حقوق بشر پكن به حالت تعلیق درآورده است.

“ما یک لحظه داریم […] برخی اقدامات آگاهی سیاسی را در کنار کمیسیون به حالت تعلیق درآورد والدیس دومبروسکیس ، معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ، روز سه شنبه در مصاحبه ای با رسانه گفت.

دومبروفسکیس گفت که وضعیت ایجاد شده توسط تحریم های اتحادیه اروپا و چین برای مجازات است “برای تصویب مناسب نیست” توافقنامه جامع سرمایه گذاری (CAI).

پس از شش سال مذاکره ، اتحادیه اروپا و پکن در پایان سال گذشته به طور اصولی با CAI موافقت کردند ، اما همچنان به تصویب پارلمان اروپا نیاز داشت.
همچنین در rt.com
عصبانیت ایالات متحده در مورد معامله سرمایه گذاری چین و اروپا نشان می دهد که آنها چقدر پراکنده و منزوی هستند. مشخص است که چه کسی برنده بزرگ سال 2020 بوده استاخبار مرتبط  گروه رستوران های هلندی از دولت به دلیل تعطیلی Covid شکایت کرد ، هشدار داد که صنعت در آستانه ورشکستگی است و پایانی برای قفل شدن ندارد - RT World News

این معامله باعث افزایش اطمینان قانونی و دسترسی بیشتر به بازار شرکت های 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در چین می شود.

مکث در سفر به تصویب به دنبال چند ماه عدم اطمینان برای توافق نامه ، پس از انتقاد اتحادیه اروپا از چین در مورد ادعای نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغور.

در ماه مارس ، بروکسل با اولین تحریم های خود علیه چین طی 30 سال گذشته ، به دلیل ادعای نگهداری اعضای اقلیت قومی در اردوگاه های کار اجباری و کار اجباری در شمال غربی منطقه سین کیانگ چین ، پکن را مورد ضرب و شتم قرار داد.

دولت چین دائماً این ادعاها را رد کرده و بلافاصله با مجازات های خود علیه چهار نهاد اتحادیه اروپا و 10 فرد – از جمله اعضای پارلمان اروپا – به تحریم های خود واکنش نشان داده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *