کهکشان راه شیری می تواند کل ستاره ها را فراتر از لبه کهکشان قرار دهد – RT World News

اخترشناسان با استفاده از مدلهای رایانه ای فوق العاده پیشرفته ، معتقدند که کهکشان راه شیری ستارگان را از هسته خود تا حاشیه کهکشان با سطح زور از ذهن دور می اندازد.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا ، ایروین ، نشان داد که خوشه های ابرنواخترها در نزدیکی قلب کهکشان راه شیری در حال انفجار هستند که آنها جت های گاز را به سمت فضای بیرونی ، فراتر از دیسک کلاسیک کهکشان خانگی ما شلیک کردند.

این به اصطلاح “بازخورد ابرنواختر” می تواند تقریباً 40٪ از این ستاره های هاله بیرونی را تشکیل دهد ، در حالی که تعداد کل ستاره های تولید شده توسط حباب ابرنواخترها حدود دو درصد از کهکشانی ها هستند.
همچنین در rt.com
اخترشناسان ابرنواخترها را چنان قدرتمند تشخیص می دهند که قبلاً تصور می شد غیرقابل امتحان استبنزین خارج می شود ، خنک می شود و ستاره های خود را در مسیر خروج از کهکشان تشکیل می دهد ، که به مدارهای غیرمعمول یا غیر عادی منتهی می شوند که می توانند برخلاف چرخش منظم راه شیری حرکت کنند. این ستاره ها ، که در شبیه سازی های رایانه ای بسیار واقع بینانه نشان داده شده است ، درک فعلی ما از شکل گیری و تکامل سیستم ستاره را تقویت می کنند.

“این شبیه سازی های عددی بسیار دقیق به ما نشان داده اند که احتمالاً کهکشان راه شیری ستاره هایی را در فضای دورانی در جریانهای خروجی ناشی از انفجار ابرنواخترها راه اندازی کرده است.” جیمز بولاک ، نویسنده ارشد گفت.

اخبار مرتبط  ترامپ قصد دارد حضور نظامی ایالات متحده در آلمان را کاهش دهد - گزارش ها - RT World News

این تیم افزودند ، در حالی که یافته های آنها مبتنی بر شبیه سازی ها است ، اما شواهد قابل توجهی برای شکل گیری ستاره های برون گرایانه وجود دارد. ستارگانی که از نظر فلزات سنگین تر و غنی تر هستند ، مانند خورشید ما ، در یک الگوی قابل پیش بینی با سرعت قابل پیش بینی در مرکز کهکشان می چرخند.
همچنین در rt.com
استار نظریه انیشتین را اثبات می کند زیرا در شکل خیره کننده ‘SPIROGRAPH’ (سیاه و سفید) فوق العاده چشمگیر در مدار سیاه و سفید قرار دارد (VIDEO)اما ستاره های فلزی کمتری که کمتر از چرخه ذوب هسته ای از خورشید ما قرار گرفته اند غیرقابل پیش بینی هستند و مشاهده شده اند که در جهت مخالف می چرخند و نیرویی را نشان می دهند که توسط ابرنواخترها شلیک شده اند.

آنها به ما نشان می دهند که در حالی که مرکز کهکشان در حال چرخش است ، حبابی که توسط بازخورد ابرنواختر رانده می شود در حال شکل گیری است و ستاره هایی در لبه آن شکل می گیرند. به نظر می رسد که ستاره ها از مرکز بیرون می شوند. “ نویسنده اصلی سیجی یو توضیح داد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *