کوبا بیش از محاصره “بی رحمانه و نسل کشی” ایالات متحده خدشه دار کرد و مانع تلاش های ضد ویروس شد – RT World News

مقامات بهداشت و درمان کوبا می گویند که تحریم های خفه کننده تقریباً شش دهه است که واردات تجهیزات لازم برای نبرد با تاج را برای کشور جزیره بسیار دشوار کرده است.

“محاصره اقتصادی و مالی ایالات متحده ناعادلانه ترین ، شدیدترین و طولانی مدت مجازات تحریم ها توسط یک کشور علیه کشور دیگر است.” نستور ماریمون ، مدیر روابط بین الملل وزارت بهداشت کوبا ، به خبرنگاران گفت.

محاصره آمریکا در اوج جنگ سرد ، محاصره شده است “حتی بی رحمانه و نسل کشی تر از آنچه که معمولاً وجود دارد … وقتی که ما همه گیر نمی شویم ،” وی گفت ، وی افزود ، این امر به شدت توسط كوبا برای تهیه تجهیزات پزشکی كوبا در بازارهای خارجی مانع شده است ، به نقل از خبرگزاری فرانسه.

خرید تجهیزات ، تجهیزات ، داروها بسیار دشوار است. ما مجبور هستیم آنها را در بازارهای دور خریداری کنیم که دو برابر ، سه برابر هزینه ها و در بسیاری از مواقع دیر وارد می شوند.

به گفته ماریمون ، وزارت بهداشت بین آوریل 2019 و مارس 2020 به دلیل تحریم ها 160 میلیون دلار از دست داده است ، 60 میلیون دلار بیشتر از سال قبل.

اخبار مرتبط  سیستم های پدافند هوایی در حال حمله "پرخاشگری اسرائیل" در استان حما - رسانه های دولتی سوریه - RT World News

تحریم های ایالات متحده در مورد معاملات اساسی در رابطه با مبارزه با coronavirus عاجز است. هفته گذشته ، تحویل کیت های تست Covid-19 و ونتیلاتورهای اهدا شده توسط بنیانگذار علی بابا ، جک کارا ، متوقف شد زیرا این شرکت از ترس تحریم متوقف شد.
همچنین در rt.com
“محاصره جنایی”: کوبا با تحویل كمك Covid-19 از رئیس Alibaba به دلیل تحریم های آمریكا “در آخرین لحظه” سقط شدمقامات ارشد سازمان ملل متحد خواستار رفع تحریم ها علیه کوبا و سایر کشورها از جمله ایران و ونزوئلا شده اند تا آنها بتوانند تجهیزات پزشکی و سایر تجهیزات را بدست آورند.

“جمعیت در این کشورها به هیچ وجه مسئول سیاست هایی نیستند که توسط تحریم ها هدف گرفته شده و درجات مختلف قبلاً برای مدت طولانی در یک وضعیت نامناسب زندگی می کرده اند.” میشل باچل ، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در ماه گذشته اظهار داشت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *