کوبا روزها قبل از خروج ترامپ از آمریكا بخاطر “كنجكاری و فرصت طلبی” بودن در لیست حامیان مالی تروریسم سرزنش می كند – RT World News

دولت ترامپ کوبا را در فهرست حامیان دولت تروریسم در ایالات متحده قرار داده است ، این آخرین اقدام دیپلماتیک شاهکارانه است که فقط چند روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب انجام شده است.

این اقدام ، کوبا را به لیست پاریا بازگرداند ، و آن را در معرض طیف گسترده ای از تحریم ها و محدودیت ها قرار داد ، پنج سال پس از آن که دولت اوباما و بایدن روابط خود را با ملت کمونیست ذوب کرد و انزوا را کاهش داد. این همچنین یک سو diplomaticاستفاده دیپلماتیک دیگر را برای رسیدگی به دولت بایدن پس از روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در 20 ژانویه باقی می گذارد.

وزیر خارجه ایالات متحده مایک پمپئو ادعا کرد که کوبا به طور مکرر از اقدامات تروریسم بین المللی در اعطای بندرگاه امن به تروریست ها حمایت کرده است. او استدلال کرد که دولت کوبا باید منابعی را که برای سرکوب مردم کوبا استفاده می کند ، محروم کند و ایالات متحده باید با “تداخل بدخیم در ونزوئلا و بقیه نیمکره غربی”.

هاوانا با انتقاد از تحریم های ایالات متحده ، آنها را محکوم کرد “فرصت طلبی سیاسی”

“ما صلاحیت بدبینانه و ریاکارانه کوبا را به عنوان حامی دولت تروریسم ، اعلام شده توسط ایالات متحده محکوم می کنیم ،” وزیر امور خارجه کوبا ، برونو رودریگز توییت کرد.
همچنین در rt.com
پمپئو می گوید ایالات متحده حوثی ها را به عنوان گروه تروریستی تعیین خواهد کرد تا “تداخل ایران” در یمن را تضعیف کنداخبار مرتبط  فرد گروگانگیر که خواستار آزادی sur تسلیم فلسطینی ها به پلیس در Le Havre فرانسه بود - RT World News

این اقدام همچنین انتقادات حزب دموکرات را به همراه داشته است ، برخی از نمایندگان مجلس ابراز خشم خود کوبا از بازگشت به لیست سیاه را کرده اند.

سناتور پاتریک لیاهی (D-Vermont) با انتقاد از این تصمیم ، گفت ، وی افزود: “این تعیین سیاسی آشکارا تمسخر آنچه که معیار عینی حمایت فعالانه دولتهای خارجی از تروریسم بوده است ، است. هیچ چیز از راه دور مانند آن در اینجا وجود ندارد. “ وی اظهار داشت كه پمپئو عمداً هدف آن را هدف قرار داده است “کارها را تا حد ممکن دشوار کنید” برای بایدن ، که معاون رئیس جمهور اوباما در هنگام ذوب شدن بین ملت ها بود.

همین دو روز پیش ، پمپئو اعلام کرد که به همه چیز پایان می دهد “محدودیت های خودخواسته” در مورد معاملات دیپلماتیک ایالات متحده با تایوان ، باعث محکومیت چین شد. و روز یکشنبه ، پمپئو گفت که دولت همچنین قصد دارد شورشیان حوثی مورد حمایت ایران در یمن را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی تعیین کند ، که از روز قبل از آغاز برنامه بایدن آغاز می شود.
همچنین در rt.com
سیاست یک چین “لغو و باطل” است؟ ترامپ یک سیب زمینی گرم دیپلماتیک برای بایدن ایجاد می کند در حالی که پمپئو به تمام محدودیت های روابط تایوان پایان می دهداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *