کیم جونگ اون بسیار متاسف است از تیراندازی کره شمالی به مقام گمشده کره جنوبی – سئول – اخبار جهانی RT

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این گفته است که رهبر کره شمالی کیم جونگ-اون برای تیراندازی “ناپسند” به یک مقام ایالتی در اوایل این هفته عذرخواهی کرد.

در اخطاریه رسمی ارسال شده به سئول ، کیم گفت که احساس می کند “خیلی متاسفم” برای “ناامید کننده” سون هون ، مدیر امنیت ملی دفتر رئیس جمهور ، به خبرنگاران گفت که مون و کره جنوبی در ارتباط با این پرونده.

در بیانیه ای که رسانه های کره جنوبی به آن استناد کردند ، کیم اعتراف کرد که این حادثه بوده است “اتفاقی که نباید بیفتد.” به گفته سوه هون ، کیم گفت که این مقام به عنوان بخشی از اقدامات مبارزه با ویروس مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

سئول پیشتر ملوانان کره شمالی را به تیراندازی به یکی از کارمندان وزارت اقیانوس و شیلات متهم کرد که هنگام بازرسی از آبهای نزدیک مرز ناپدید شد. ارتش کره جنوبی گفت که ظاهراً این فرد قصد داشته به شمال برود. گفته می شود که او با جلیقه نجات از قایق پریده و به آبهای کره شمالی می رود. سپس شهروند کره جنوبی توسط ملوانان شمالی مورد بازجویی قرار گرفت و اندکی بعد تیراندازی شد.

اخبار مرتبط  فرانسه چهار نوجوان را در رابطه با سر بریدن ساموئل پاتی متهم کرد - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
کره شمالی مسئول کره ای گمشده را به ضرب گلوله کشته و “بدن او را سوزاند” – سئولرئیس جمهور مون روز پنجشنبه گفت که “تکان دهنده” حادثه “به هر دلیلی قابل تحمل نیست.” شورای امنیت ملی این کشور خواستار عذرخواهی پیونگ یانگ شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *