گاز اشک آور به عنوان معترضان ضد دولت مستقر در روز باستیل درگیری با پلیس (VIDEO) – RT World News

تعطیلات ملی فرانسه به دلیل نزاع بین پلیس و معترضین ، به هم خورده است ، زیرا هزاران نفر در خیابان های پاریس به تظاهرات علیه اقدامات حمایت از سلامت عمومی رفتند که آنها را ناکافی می دانستند.

خیابان ها در مرکز پایتخت فرانسه بار دیگر به آشوب کشیدند و در حالی که مأموران پلیس با تجهیزات ضد شورش با گروه هایی از معترضین خشمگین درگیر شدند ، در حالی که فرانسه در حال جشن گرفتن روز باستیل بود.

فیلم های منتشر شده در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که مأمورانی که با استفاده از گاز اشک آور و جمعیت اسپری فلفل در حالت ایستاده تنش ، از کلاه ایمنی و زره بدن استفاده می کردند. معترضان در حال پرتاب اشیاء مختلف به پلیس بودند.

فیلم های ضبط شده توسط آژانس تصویری Ruptly RT نشان می دهد لحظه ای که بیش از حد تنش زیاد می شود و خاموشی در یک درگیری مختصر و شدید در Place de la Bastille رخ داده است ، زیرا گروه کوچکی از تظاهرکنندگان به چندین مأمور حمله کردند. مهاجمان توانستند یک افسر را به زمین حمله كنند و قبل از آنكه مأموران دیگر برای مداخله وارد شوند ، چندین ضربه را به زمین نشستند.

موارد خشونت همچنین با یک راهپیمایی گسترده اعتراض آمیز توسط یک اتحادیه صنفی بزرگ ، CGT ، به همراه کلکسیون بین بیمارستان (CIH) برگزار شد – گروهی که خواستار حمایت بیشتر از مراکز بهداشت عمومی و کارگران بودند.

بیش از 3000 نفر به این رویداد پیوستند و از Place de la Republique در مرکز پاریس تا Place de la Bastille پیاده روی کردند. تلویزیون BFM فرانسه با استناد به پلیس گفت: حدود 1300 عضو جنبش جلیقه زرد در میان تظاهرکنندگان دیده شد. این راهپیمایی همچنین حدود 150 نفر را به خود جلب کرد “تندروها” ، منابع در اجرای قانون به رسانه های فرانسوی گفتند.

اخبار مرتبط  امارات متحده عربی امیدوار است توافق عادی سازی ، علیرغم مخالفت آشکار نتانیاهو ، تردیدهای اسرائیل در مورد فروش F-35 ایالات متحده را برطرف کند - RT World News

معترضین دولت رئیس جمهور امانوئل ماکرون را متهم کردند که نتوانسته است کمک های کافی به سیستم مراقبت های بهداشتی کشور در میان بیماری همه گیر Covid-19 انجام دهد و توافق های دستمزد که فقط یک روز قبل به عنوان “کلاهبرداری” امضا شده بود را محکوم کردند.

روز دوشنبه ، دولت فرانسه و اتحادیه های کارگری توافق نامه ای را امضا کردند که شامل 7.5 میلیارد یورو (8.5 میلیارد دلار) برای افزایش دستمزد به پرستاران و مراقبان می باشد. طبق این توافقنامه ، انتظار می رفت که هر یک از آنها ماهانه 183 یورو (208 دلار) افزایش یابند. با این حال ، برخی از تظاهرکنندگان به رسانه های فرانسه گفتند که افزایش دستمزد نباید کمتر از 300 یورو (342 دلار) باشد.

جلیقه های زرد نیز برای اعتراض به وحشیگری پلیس ، تظاهرات جداگانه ای برگزار کردند. تظاهرات کوچکتر در سایر شهرهای فرانسه از جمله تولوز و مارسی برگزار شد.

روز باستیل غالباً شاهد تظاهرات گسترده است که غالباً با خشونت روبرو می شوند. سال گذشته ، تعطیلات ملی شاهد درگیری بین نیروی انتظامی و معترضین بود که به دنبال مسدود شدن خیابان نمادهای شانزه الیزه با موانع بودند. در آن زمان بیش از 150 نفر در پاریس دستگیر شدند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *