گاز اشک آور و خودروهای زرهی در میان اعتراضات در خیابانهای بیروت مستقر شده اند (VIDEO) – اخبار جهانی RT

صدها نفر در خیابان های بیروت در اعتراض به انتصاب مصطفی ادیب به عنوان نخست وزیر جدید لبنان تجمع کردند. تظاهرکنندگان با گاز اشک آور و خودروهای زرهی ملاقات کردند.

این درگیری ها در همان روزی رخ داد که امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، دومین سفر خود را به این شهر طی یک ماه انجام داد تا روند اصلاحات را بررسی کند.

معترضین با ابراز نگرانی در مورد انتصاب ادیب به عنوان رئیس دولت ملت ، ادعا كردند كه وی به اندازه كافی رادیكال نیست كه بتواند ساختار سیاسی كشور را تغییر دهد.
همچنین در rt.com
مکرون لبنان را به تحریم تهدید می کند مگر اینکه بیروت ظرف سه ماه “تغییر واقعی” ایجاد کنددر پی کناره گیری نخست وزیر حسن دیاب و برکناری کابینه خود پس از انفجار بزرگ اخیر در بیروت که منجر به کشته شدن نزدیک به 200 نفر شد ، ماکرون در مصاحبه ای بر عدم موفقیت معترضان در تولید رهبری با توانایی تصدی دولت تأکید کرد.

اخبار مرتبط  آمازون پروویان از داروی دامپزشکی به عنوان "نجات" از "شیطان پرست" Covid-19 استفاده می کنند. عوارض جانبی بحث بر سر راه حل بحث برانگیز - RT World News

نیروهای پلیس وسایل نقلیه زرهی و به سبک نظامی را برای پراکنده کردن جمعیت به کار گرفتند و از گاز اشک آور استفاده کردند در حالی که تظاهرکنندگان به سمت آنها پرتاب می کردند.

https://www.youtube.com/watch؟v=EabUemEQWlU

اعتراضات علیه دولت لبنان از اکتبر سال گذشته در جریان بوده است اما در طی شیوع همه گیر Covid-19 سرعت آن کاهش یافته است – پس از انفجار مرگبار در بندر بیروت ، این اقدامات مجدداً آغاز شد. این انفجار ناشی از نیترات آمونیوم شیمیایی بود که سالها بدون اقدامات امنیتی و ایمنی مناسب در آنجا ذخیره شده بود.

در پی انفجار ، معترضین با نیروهای پلیس درگیر شدند ، آتش سوزی کردند و حتی سعی کردند به ساختمانهای وزارت دولت حمله کنند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *