گاز اشک آور و دهها مورد دستگیری به عنوان جدی ترین جنبش اعتراضی فرانسه اولین بازگشت خود را در طول Covid-19 – RT World News

برای اولین بار پس از ماه ها ، “جلیقه های زرد” این شنبه فعالیت های اعتراضی خود را در خیابان های پاریس از سر گرفتند. راهپیمایی قابل توجه به سرعت به هرج و مرج ، درگیری با پلیس و دستگیری های بی حد و حصر تبدیل شد.

به دنبال مکث برای تعطیلات تابستانی و قفل کردن Covid-19 ، امضای “gilets jaunes” همچنین راهپیمایی هایی را در مارسی ، تولوز ، لیون ، لیل ، نانت ، نیس ، بوردو و استراسبورگ برنامه ریزی کرده است.

در پاریس ، تعداد زیادی از جلیقه های زرد شروع به جمع آوری در مرکز پایتخت کردند ، پلیس انتظار داشت هزاران معترض در آن شرکت کنند. دو تظاهرات توسط بخشهای محلی مجاز شده اند ، یكی در نزدیكی شانزه لیزه و میدان بورس و دیگری در نزدیكی میدان واگرام.

موکبی که از Place Wagram به راه افتاد ، مردم را دید که در حال شعار دادن و پخش اعلامیه هایی از گلایه های جنبش ، از جمله مطالبات افزایش حداقل دستمزد ، حقوق بازنشستگی و سایر مزایای اجتماعی بودند.

با شروع درگیری ها اوضاع تندتر شد و مجریان قانون را وادار به استفاده از گاز اشک آور و دستگیری دسته جمعی کرد. تا بعد از ظهر شنبه ، حداقل 154 نفر بازداشت شده بودند که با پیشرفت روز این تعداد احتمالاً افزایش خواهد یافت.

پلیس پاریس پیش از تظاهرات تجدید شده جلیقه های زرد آماده شده بود. تعدادی از جوخه های ضد شورش به شدت مسلح در سراسر مکانهای اعتراض قرار داشتند ، به ویژه در خیابان خیابان شانزه لیزه – که قبلاً محل صحنه های خشونت آمیز بسیاری بود. این منطقه ممنوع اعلام شد.

راهپیمایی های قبلی جلیقه زردها در منطقه تحت الشعاع خشونت ، تخریب اموال و جراحات پلیس و معترضین قرار گرفت. “در شانزلیزه هیچ ویرانی و هرج و مرجی وجود ندارد” رئیس پلیس دیدیه لالمانت به خبرگزاري BFMTV گفت ، و از معترضان خواست كه همچنان بمانند “آرام”

هشدارها را کنار بگذارید ، نیروهای پلیس با استفاده از سلاح های جدید کنترل جمعیت ، خود را برای فصل آینده اعتراضات آماده کرده اند. نارنجک جدید غیر کشنده – که گفته می شود خطر کمتری نسبت به نسخه های قبلی دارد – در این هفته پخش شد ، علیرغم نگرانی از اینکه چنین سلاح قدرتمندی می تواند صدمات سنگینی ایجاد کند.

اخبار مرتبط  چین و روسیه به عنوان رقبای اصلی در استراتژی جدید دریایی ایالات متحده با هدف ایجاد "توازن قدرت برای بقیه قرن" ذکر شده است - RT World News

بیشتر بخوانید: مارس ناقصین: جلیقه های زرد زخمی به خشونت پلیس در پاریس اعتراض کردند (ویدئو)

به نوبه خود ، برخی از معترضین نیز برای درگیری های خیابانی آماده شده بودند. مأموران مجموعه ای از اقلام ممنوع را از جمله چاقو ، چکش و پیچ برقی کشف و ضبط کردند.

آخرین تظاهرات مهم جلیقه های زرد در 14 مارس برگزار شد ، درست سه روز قبل از آنکه فرانسه قفل محکمی را به دلیل همه گیر شدن بیماری کوید 19 اعمال کند.

وقفه های چند ماهه منجر به گمانه زنی در رسانه ها مبنی بر از بین رفتن جنبش شده است. جلیقه های زرد که از لباس های روشن و با دید بالا استفاده می کنند ، از نوامبر 2018 تا زمان قفل شدن هر شنبه اعتراض داشتند. این جنبش در پی اعتراضات عمومی در مورد افزایش مالیات سوخت پدیدار شد و از همان زمان به شورش گسترده تری علیه دولت رئیس جمهور امانوئل مکرون تبدیل شد.
همچنین در rt.com
ماکرون می خواهد اتحادیه اروپا از بلاروسی هایی که برای “حقوق و آزادی” ایستاده اند حمایت کند. اما جلیقه های زرد در خانه چطور؟ کاربران توییتر می پرسنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *