گردشگران و مهاجران در عمان به دلیل پوشیدن لباسی که شانه ها ، سینه یا زانوها را نشان می دهد ، ممکن است با زندان و جریمه های سنگین روبرو شوند – RT World News

با توجه به قوانین جدید نجابت ، گردشگران و مهاجران مسقط پایتخت عمان می توانند به دلیل پوشیدن لباسی که شانه ها ، زانوها یا سینه را در معرض دید قرار می دهد ، به مدت سه ماه به زندان بیندازند و با 780 دلار جریمه روبرو شوند.

این محدودیت های جدی برای زنان و مردان اعمال خواهد شد و گردشگران و ساکنان کشورهای حوزه خلیج فارس باید همراه با عمانی های بومی این مراکز را رعایت کنند.

رئیس کمیته امور عمومی شورای شهرداری در استان مسقط توضیح داد که لباس نباید آشکار باشد و باید باشد “به درستی قسمتهای مورد نیاز بدن را بپوشانید.” قیس بن محمد المعشاری آن لباس را با “تصاویر حساس” همچنین تحت قانونی که از ماه اکتبر لازم الاجرا می شود ممنوع می شود.
همچنین در rt.com
سلطان قابوس عمان پس از 50 سال قدرت درگذشت و واسطه اصلی خلیج فارس بین آمریکا و ایران را بدون وارث باقی گذاشت“قوانین برای ساکنان کشور همان است که برای عمانی ها نیز همینگونه خواهد بود” آل ماهشاری به روزنامه تایمز عمان گفت. “ما باید اطمینان حاصل کنیم که لباسهای پوشیده آداب حیا را نقض نمی کند. بنابراین ، این تصمیم شامل همه بدون تبعیض خواهد بود. به عنوان بخشی از این تصمیم ، مردان و زنان مجاز به پوشیدن شورت بالای زانو و همچنین پیراهن های بدون آستین هستند که سینه و شانه ها را نمایان می کند. “

این روزنامه گزارش داد که این قوانین جدید به دنبال افزایش شکایت اعضای جامعه مبنی بر اینکه مردم در مراکز خرید در عمان لباس نامناسب پوشیده اند ، وضع شده است. المعشاری افزود که سلطنت پوشیدن حجاب شرعی را اجباری نمی کند “به دلیل چند فرهنگ گرایی ، ایدئولوژی ها و تحمل مذهبی.”

مجازات خنثی کردن قانون شامل حبس بین یک تا سه ماه و جریمه نقدی از OMR100 تا OMR300 (260 تا 780 دلار) است. این توصیه ها قبل از مراجعه به وزیر دیوان دربار سلطنتی برای تأیید ، در ماه آینده توسط شورای شهرداری مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

اخبار مرتبط  علامت 10 میلیون پرونده ای در مورد بیماری Covid-19 منتقل شد - Johns Hopkins tally

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *