گرسنگی و میل به واکسن می تواند موج مهاجرت جدیدی را در جهان پس از کووید ایجاد کند ، رئیس صلیب سرخ هشدار می دهد – RT World News

رئیس صلیب سرخ گفت: هنگامی که مرزها کشف نشده اند ، تعداد زیادی از مردم برای ثروتمندترین کشورها راه می یابند و از فقر مربوط به کووید فرار می کنند. مهاجران نیز با جستجوی واکسن کاری هدایت می شوند.

Jagan Chapagain ، رئیس فدراسیون بین المللی جوامع صلیب سرخ و هلال احمر (IFRC) ، این پنج شنبه را با اظهار نظر صریح به AFP پیش بینی شدید کرد.

بن بست ها و بستن مرزها که در اکثر نقاط جهان اعمال می شود ، در حال حاضر مردم را فراتر از مرز فقر رانده است. چاپاپین توضیح داد که ناامیدی آنها را وادار می کند بین مواجهه با Covid-19 و خطر گرسنگی را انتخاب کنند.

آنچه می شنویم این است که بسیاری از افرادی که وضعیت معیشت خود را از دست می دهند ، به محض باز شدن مرزها ، مجبور به حرکت می شوند.

نباید تعجب آور باشد که اگر “تأثیر گسترده ای در مهاجرت” در سالها یا حتی ماههای بعدی رخ می دهد.

با این وجود ، اگر این نارضایتی ها قبل از ترك مهاجران از كشورهای خود ترك شوند ، می توان از بحران مهاجرت جلوگیری یا كاهش یافت ، اما یک استدلال اقتصادی جسورانه برای پشتیبان گیری از اظهارات خود ارائه كرد.

“هزینه حمایت از مهاجران ، در هنگام ترانزیت و البته هنگام رسیدن به کشور مقصد ، بسیار بیشتر از حمایت از مردم در امرار معاش ، آموزش ، نیازهای بهداشتی در کشور خودشان است.” او گفت.

اخبار مرتبط  مرگ وحشیانه "قتل ناموسی" دختر نوجوان در ایران باعث می شود روحانی خواستار اجرای قوانین سخت تر شود - RT World News

رهبران اروپایی به دلیل بزرگترین هجوم مهاجران که در سال های 2015 و 2016 به این قاره ضربه زدند ، استدلال های مشابهی انجام دادند. آلمان ، مقصد اصلی پناهجویان ، میلیون ها نفر برای برنامه های بازسازی در خاورمیانه و شمال آفریقا متعهد شده است.

عامل محرک دیگر فراتر از موج مهاجرت در حال ورود نیز به طور مستقیم با این بیماری ارتباط دارد که بیش از 15.5 میلیون نفر را آلوده کرده و بیش از 633 هزار نفر را در سراسر جهان کشته است.

مهاجران بالقوه می توانند احساس كنند كه شانس زنده ماندن آنها بهتر است “در آن طرف دریا” ، چاپاگوین بدون نشان دادن مقصد خاصی گفت. مردم تصمیم خود را برای ادامه حرکت پایه گذاری می کنند “در دسترس بودن [Covid-19] واکسن ها.”

“اگر مردم ببینند که مثلاً واکسن در اروپا موجود است اما نه در آفریقا ، چه اتفاقی می افتد؟”
او همچنین در کشورهایی که انتظار می رود ابتدا واکسن های امیدوارکننده را برای خودشان نگه دارند ، به سرعت مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: “این از مرز عبور می کند ، بنابراین بینش خیلی کوتاهی است که فکر می کنم مردم خود را واکسینه می کنم اما همه را بدون واکسیناسیون رها می کنم ، و ما هنوز ایمن خواهیم بود.”
همچنین در rt.com
ایالات متحده 2 میلیارد دلار برای واکسن Covid-19 به Pfizer و BioNTech پرداخت خواهد کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *