گروه حامل نیمیتز پس از تمرینات ، در اقدامی “از قبل برنامه ریزی شده” که مربوط به قتل دانشمند ایرانی نیست ، به خلیج فارس بازگشت – گزارش

یک منبع دفاعی به سی.ان.ان گفت: یک ناو هواپیمابر آمریکایی و دیگر ناوهای جنگی برای تقویت عقب نشینی نیروهای خود در منطقه به خلیج فارس می روند و اصرار دارد این اعزام با قتل اخیر یک دانشمند برجسته ایرانی ارتباطی ندارد.

باربارا استار روز جمعه CNN به نقل از یک مقام ناشناس پنتاگون گزارش داد ، گروه حمله ناو نیمیتز – به رهبری ناو هواپیمابر USS Nimitz و با حمایت چندین ناوشکن هدایت شونده – به زودی عملیات خود را در منطقه خلیج فارس از سر می گیرند.

کشتی ها فراهم می کنند “پشتیبانی جنگی و پوشش هوایی هنگام خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان” تا اواسط ژانویه به دستور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ، زرادخانه ای قابل توجه به منطقه منتقل کرد ، تنها چند ماه قبل از آنکه وی تصمیم به ترک دفتر خود داشته باشد.

این مقام افزود ، با این حال ، تصمیم این جنبش قبل از انتشار اخباری درباره ترور دانشمند در خارج از پایتخت ایران در اوایل صبح جمعه بود ، که نشان می دهد وقایع به هم ربطی ندارند. با این وجود ، آنها گفتند که استقرار یک ارسال خواهد کرد “پیام بازدارندگی افزایش یافته” به جمهوری اسلامی ، که عهد کرده است “شدید” پاسخ به قتل.

اخبار مرتبط  کودکان زخمی که پس از حمله هوایی عربستان سعودی به منطقه مسکونی (بیمارستان) در بیمارستان یمن معالجه شدند - RT World News
همچنین در rt.com
ایران به آمریکا و اسرائیل در مورد هرگونه “ماجراجویی” در روزهای “آخر” ترامپ پس از قتل دانشمند ، هشدار می دهد – نامه به سازمان مللگروه اعتصابی نیمیتز در اوایل ماه جاری خلیج فارس را ترک کرد تا تمرینات آموزشی را در اقیانوس هند با استرالیا ، هند و ژاپن انجام دهد – که ائتلاف امنیتی غیر رسمی موسوم به “چهار” با به پایان رسیدن این تمرین ها ، کشتی های جنگی ایالات متحده اکنون به حیاط پشتی ایران باز می گردند ، جایی که واشنگتن در طول دوره ترامپ حضور چشمگیری داشته است.

با وجود اطمینان مقام دفاعی مبنی بر اینکه جنبش های گروه نیمیتز هیچ ارتباطی با ترور ندارد ، نماینده تهران در سازمان ملل هشدار داد که کشورش به هرگونه واکنش “اقدامات ماجراجویانه” توسط واشنگتن یا تل آویو ، قول داد که “تمام اقدامات لازم برای دفاع از مردم و تأمین منافع آن.”
همچنین در rt.com
“اقدام جنایتکارانه”: رئیس سابق CIA از ایران می خواهد قبل از واکنش به کشتار دانشمند هسته ای ، منتظر “بازگشت رهبران مسئول ایالات متحده” باشداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *